X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Zaśpiewam ci piosenkę". Orbitowski w PR24: to próba rozliczenia się z utratą najbliższych

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2021 09:48
- Miałem wrażenie, że czytam rozbitą na role próbę rozliczenia się z utratą swoich najbliższych, bo o tym ta książka przede wszystkim opowiada; o tym, jak ludzie znikają z naszego życia i w jaki sposób ich obecność zaczyna mieszkać w naszych wspomnieniach - mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Orbitowski. Audycję prowadził również Piotr Gociek. 
Zaśpiewam ci piosenkę. Opowieści z południa Tajwanu
"Zaśpiewam ci piosenkę. Opowieści z południa Tajwanu"Foto: Materiały promocyjne

"Zaśpiewam ci piosenkę. Opowieści z południa Tajwanu" to zbiór opowiadań o świecie współczesnych Tajwańczyków osadzonym w tradycjach, zwyczajach ludowych i wierzeniach. Autorem książki jest Yang Fumin.

Czytaj także:
1200_książka_shutterstock.jpg
"Rok magicznego myślenia". Gociek w PR24: to książka o szczerym dzieleniu się swoją tragedią

Jak tłumaczył Piotr Gociek, pisarz, gdy "na początku zapisywał sobie historie w notesach, myślał o nich jak o osobistych esejach historyczno-religijnych". -Po wydaniu książki był bardzo zdziwiony tym, że wszyscy je analizują jako dzieło fikcji literackiej i przede wszystkim patrzą na to, jak to jest opowiedziane - wskazał dziennikarz. 

Posłuchaj
24:14 _PR24_AAC 2021_08_25-22-06-07.mp3 Piotr Gociek i Łukasz Orbitowski o książkach: "Zaśpiewam ci piosenkę. Opowieści z południa Tajwanu" i oraz "Miecz zagłady". ("Posłowie")

Czytaj także:

"Chwytające za serce"

Piotr Gociek przyznał, że "otwierając tę książkę, nie wiedział, czego się po niej spodziewać". - Po drugim opowiadaniu byłem przekonany, że to będzie moje ulubione, bo wzruszyłem się jak nigdy - mówił prowadzący. 

Czytaj także:
bóg 1200.jpg
"Wątpliwości oraz szukanie Boga". Chmielewski o powieści "Jezioro Dargin"

- Wszystkie opowiadania są tutaj bardzo dobrze napisane, chwytające za serce, niesłychanie mądre i zaskakująco dojrzałe, jak na autora na drugim/trzecim roku studiów - wskazał publicysta i przyznał, że jest to jedna z najlepszych książek, jakie przeczytał w ostatnich miesiącach. - Aczkolwiek pewnymi momentami byłem przytłoczony obszernością wiedzy na temat folkloru Tajwanu, religii - dodał.

W ocenie Łukasza Orbitowskiego książka ta stanowi "rozbitą na role próbę rozliczenia się z utratą swoich najbliższych". - O tym ona przede wszystkim opowiada; o tym, jak ludzie znikają z naszego życia i w jaki sposób ich obecność zaczyna mieszkać w naszych wspomnieniach; o tym, jak pięknie i smutno żyli - mówił prowadzący. - Te prawdziwe i kunsztownie opowiedziane postaci są uzupełnione przez opowieść płynącą z wnętrza kultury - recenzował. 

W audycji została zrecenzowana również książka Kaizana Nakazato pod tytułem "Miecz zagłady". 

Zapraszamy do wysłuchania audycji. 

***

Audycja: Posłowie

Prowadzący: Piotr Gociek, Łukasz Orbitowski

Data emisji: 25.08.2021

Godz. emisji: 22.06

jbt

Czytaj także

"Niezwykle ważna pozycja, która otwiera oczy". Orbitowski o "Ludowej historii Polski"

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2021 09:30
- Waga tego, co autor zrobił, nie zamyka się w jakichś przykładach, a w wydźwięku całości. Uważam, że jest to pozycja niesłychanie ważna, ponieważ mam wrażenie, że mamy do czynienia z rzeczą, która trochę otwiera oczy, nawet jeżeli to otwarcie ma być nie wynikiem akceptacji, ale zachętą do dyskusji - mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Orbitowski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wykopaliska" Johna Prestona. Gociek: zgrabny kawałek literatury obyczajowo-historycznej z nutą melancholii

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2021 09:30
- Wykopaliska są okazją do przypomnienia kilku podstawowych rzeczy, o których zawsze się miło czyta. Bardzo skromna, a przez to zapadająca w pamięć, opowieść - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Gociek. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Agent w terenie", czyli literackie pożegnanie Johna le Carré

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 09:00
- To ostatnia książka Johna le Carré. Nie jest może wybitna, ale godna pożegnania - mówili w Polskim Radiu 24 Piotr Gociek i Łukasz Orbitowski, gospodarze audycji "Posłowie".
rozwiń zwiń