X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Przestępcza ścieżka jako sposób emancypacji poniżonych". Gociek o nowym sezonie "Fargo"

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 10:55
- Mamy tu próbę powrotu do absurdalnego klimatu serialu, ale jest ona, jak na ten typ opowiadania, za bardzo rozciągnięta i wypełniona innymi wątkami. To tradycyjna opowieść gangsterska, gdzie - bardziej niż u Coppoli czy Scorsese - przerysowane są pewne postacie. To ciekawa historia, z zaintrygowaniem poznawałem kolejny kawałek historii amerykańskiego podziemia, ciekawe i dobrze zagrane role - ocenił Piotr Gociek, który wraz z Łukaszem Adamskim omawiał na antenie PR24 nowości filmowe.
Kadr z czwartego sezonu serialu Fargo
Kadr z czwartego sezonu serialu "Fargo"Foto: HBO / mat. promocyjne

Czwarty sezon serialu "Fargo" opowiada o dwóch przestępczych rodzinach, które zawarły niestabilny rozejm i aby go umocnić, głowy obu rodów wymieniły się swoimi synami. Akcja rozrywa się w 1950 roku w Kansas City.

forum-0422981013-2.jpg
Film "Framing John DeLorean". Adamski w PR24: amerykański sen, upadek i nawrócenie

Łukasz Adamski stwierdził, że kolejna cześć "Fargo" to dobry gangsterski serial, ale daleki od klimatu pierwszych części. - Przypomina "Zakazane Imperium", a jego twórcy bawią się elementami klasyki z filmu, np. filmu "Nietykalni" De Palmy, ale to nie jest "Fargo". Nie chodzi o to, że nie jesteśmy w zaśnieżonej Minnesocie razem ze zwykłymi ludźmi, którzy popadają w niezwykle przygody. Bracia Cohen naznaczyli ten film specyficznym rodzajem opowieści o specyficznych ludziach - przypominał.

Piotr Gociek stwierdził, że szczególnie pierwsze dwa sezony "Fargo" to specyficzny rodzaj przypowieści filozoficznej, traktującej o losie czy konsekwencjach własnych uczynków i sprawiedliwości, nadchodzącej z zupełnie nieoczekiwanej strony. - Poprzednie sezony serialu miały arcyciekawą atmosferę, trochą odrealnioną, ale jednocześnie zakorzenioną w świecie prowincjonalnej Ameryki. Sezon czwarty "Fargo" to opowieść o królu mafii z Missouri - komentował.

- Wybrzmiewa tu przesłanie, że historia jest wspólna, nie można jej dzielić na rasy czy kolory skóry, a bez wspólnej historii nie będziemy mieli wspólnej teraźniejszości. To wpisuje się w modne obecnie w kinie czy kulturze amerykańskiej opowieści. Jednocześnie mamy pokazaną drogę przestępczą jako sposób emancypacji krzywdzonych i poniżonych - dodał.

Posłuchaj
23:21 PR24_mp3 2021_04_08-22-06-37.mp3 Piotr Gociek i Łukasz Adamski o nowościach filmowych (Polskie Radio 24 / Nakręceni – magazyn premier filmowych)

W audycji także recenzja serialu "Wąż" oraz filmu "Wonder Woman 1984".

***

Audycja: Nakręceni - magazyn premier filmowych

Prowadzą: Piotr Gociek Łukasz Adamski

Data emisji: 08.04.2021

Godzina emisji: 22.06

Czytaj także

Adamski o "Księciu w Nowym Jorku 2": różnica ciężaru treści w porównaniu z 1. częścią

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2021 09:22
- Pierwszy film był nie tylko komedią, ale to była komedia z kategorią "R", czyli dla widzów dorosłych, z bardzo ostrym łamaniem pewnych norm poprawności politycznej (...). Ten film to już jest PG-13, czyli dla nastolatków, to już jest film bez tego bagażu łamania poprawności politycznej - mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Adamski, komentując film "Książę w Nowym Jorku 2". Współgospodarzem audycji "Nakręceni - magazyn premier filmowych" był Piotr Gociek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Billie Holiday". Piotr Gociek: artystka zażywała narkotyki jeszcze zanim zainteresowało się nią FBI

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2021 11:40
- Lee Daniels poszedł tu jednak dużym skrótem - tak o filmie "Billie Holiday" mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Gociek. Współautorem audycji był Łukasz Adamski. 
rozwiń zwiń