more_horiz

"Dom Gucci" w kinach. Gociek: ridley’owsko-scott’owski przerost formy nad treścią

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2021 00:01
Film ten jest "ridley’owsko-scott’owskim przerostem formy nad treścią" w pozytywnym tego określenia znaczeniu, ponieważ dawno nie było produkcjach reżysera szaleństwa - mówili o nowości filmowej "Dom Gucci" Piotr Gociek i Łukasz Adamski. 
Piotr Gociek i Łukasz Adamski: Dom Gucci był idealnym projektem dla Ridleya Scotta
Piotr Gociek i Łukasz Adamski: "Dom Gucci" był idealnym projektem dla Ridleya ScottaFoto: Justin Ng / Avalon/PAP

Piotr Gociek i Łukasz Adamski wzięli na tapet ostatnią nowość filmową - "Dom Gucci" w reżyserii Ridleya Scotta. To dramat biograficzny, który opowiada historię byłej żony Maurizio Gucciego - Patrizii Reggiani - która usiłowała zabić swojego męża, czyli wnuka słynnego projektanta mody Guccio Gucciego.

Jak stwierdzili prowadzący audcyję, "Dom Gucci" jest swego rodzaju połączeniem filmów "Ojciec chrzestny", "Sukcesja", "Diabeł ubiera się u Prady" oraz "Słodkie życie".

Wspaniała obsada aktorska

Warto dodać, że w obsadzie dramatu znajdują się prawdziwe gwiazdy - Al Pacino, Jeremy Irons, Jared Leto, Jack Huston oraz w rolach głównych - Lady Gaga i Adam Driver. Według prowadzących, aktorzy w tym filmie zagrali dobrze i bawili się swoimi rolami.

Poświęcili chwilę roli Lady Gagi, która - według prowadzących - świetnie zagrała Patrizię Reggiani i wpasowała się w instrumentarium jakim były kostiumy i scenografia, lecz co ważne, sama nadała swojej postaci treść.

"Reżyserski przerost formy nad treścią"

Według Piotra Gocieka i Łukasza Adamskiego "Dom Gucci" jest ciekawy, uroczy, kolorowy i głośny, mimo że w ich ocenie jest też bałagan w scenariuszu. Jak zaznaczyli film ten był idealnym projektem dla Ridleya Scotta, który dawniej zajmował się reżyserią reklam, więc - w ich ocenie - ma oko do kolorów, tekstu i kompozycji obrazów.

Zaznaczyli także, że "Dom Gucci" można nazwać "ridley’owsko-scott’owskim przerostem formy nad treścią" w pozytywnym tego określenia znaczeniu, ponieważ dawno nie było produkcjach reżysera szaleństwa.

Posłuchaj
23:48 PR24_mp3 2021_12_02-22-06-22 (1).mp3 Piotr Gociek i Łukasz Adamski o filmie "Dom Gucci" ("Nakręceni"/Polskie Radio 24) 

Czytaj także:

Więcej w nagraniu audycji.

***

Audycja: Nakręceni - magazyn premier filmowych

Prowadzą: Piotr Gociek Łukasz Adamski

Data emisji: 2.12.2021

Godzina emisji: 22.06

ng

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem