more_horiz

"Mam problem z tym filmem". Adamski o "Nie patrz w górę" Adama McKaya

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2021 10:45
- Zabrakło mi idealnej mieszanki głupkowatej i jednocześnie inteligentnej komedii z kinem poważnym - mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Adamski, który razem z Piotrem Goćkiem zrecenzowali najnowszy film Adama McKaya "Nie patrz w górę".
Audio
  • Łukasz Adamski i Piotr Gociek o filmie "Nie patrz w górę" (Nakręceni)
Kadr z filmu Nie patrz w górę. Nz Leonardo DiCaprio
Kadr z filmu "Nie patrz w górę". N/z Leonardo DiCaprioFoto: Netflix/Archiwum Planet/Forum

Film "Nie patrz w górę" trafi na Netfliksa 24 grudnia. Tymczasem film można już zobaczyć w kinach. W tej komedii science fiction gwiazdorska obsada - Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence, Meryl Streep - robi wszystko, aby rozbawić was do łez. Czy udaje im się to w nowym filmie twórcy "Vice"? 

forum-0522291878-2.jpg
Remake "West Side Story". "Nie wiemy, po co Spielberg zrobił ten film"

Zdanim Łukasza Adamskiego łatwiej jest wyliczyć kto nie zagrał w filmie Adama McKaya. - Mamy całą śmietankę aktorską. Mam jednak problem z tym filmem. Zabrakło mi idealnej mieszanki głupkowatej i inteligentnej komedii z kinem poważnym. "Vice", abstrahując od wymowy, był brawurowym filmem - powiedział Łukasz Adamski. 

- Adam McKay bardzo słusznie wskazuje współczesne niebezpieczeństwa. On jednak nie ma na ten temat nic nowego do powiedzenia. Poza tym jego humor jest płaski. Zgadzam się z tymi amerykańskimi recenzentami, którzy załamywali ręce i mówili, że w filmie chodzi o łopatologiczne przypomnienie o zagrożeniach związanych ze skutkami globalnego ocieplenia. McKay jest okrutnie spóźniony ze swoimi odkryciami - mówił z kolei Piotr Gociek. 

Posłuchaj
22:54 PR24 2021_12_23-22-06-15.mp3 Łukasz Adamski i Piotr Gociek o filmie "Nie patrz w górę" (Nakręceni)

 

Więcej w nagraniu. Łukasz Adamski i Piotr Gociek wzięli też pod lupę świąteczne produkcje, które przygotowały popularne platformy streamingowe. 

***

Audycja: Nakręceni - magazyn premier filmowych

Prowadzą: Piotr Gociek Łukasz Adamski

Data emisji: 23.12.2021

Godzina emisji: 22.06

PR24

Zobacz także

Zobacz także