X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Jacek Ozdoba o Senacie: poprzednio PiS powiększył swój klub, może to powtórzyć

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 09:32
- Polityka potrafi zaskakiwać. Klub PiS zwiększył w poprzedniej kadencji swój stan posiadania, mam nadzieję, że w tej kadencji też tak będzie, albo że znajdą się senatorowie, którzy będą głosować w sposób rozważny i zgodny z polską racją stanu - mówił Jacek Ozdoba z PiS. Gościem Polskiego Radia 24 był także Dariusz Wieczorek z SLD.
Audio
  • 8.11.19 J. Ozdoba: PiS poprzednio powiększył swój klub, może to powtórzyć (PR24)
Senat RP
Senat RPFoto: Twitter/@PolskiSenat

Jak informują przedstawiciele głównych ugrupowań opozycyjnych, w piątek zostanie przekazana informacja na temat wspólnego kandydata na marszałka Senatu. Dyskusję na ten temat prowadzili w Polskim Radiu 24 Jacek Ozdoba z PiS i Dariusz Wieczorek z SLD.

Bogdan Pęk 1200.jpg
B. Pęk: senatorowie opozycji mogą jedynie robić hucpę medialną

Opozycja wyłania wspólnego kandydata na marszałka Senatu

Zapytany o to, kto ma być kandydatem ugrupowań opozycyjnych, Dariusz Wieczorek odpowiedział, że informacja będzie podana w swoim czasie, a do tego momentu nie chce zdradzać szczegółów.

- Jeszcze się dużo może wydarzyć. Ale trzeba już podejmować decyzję, negocjacje trwają od dłuższego czasu. Jest próba wspólnego zaproponowania kandydatów do prezydium Senatu - stwierdził. Zaznaczył jednak, że jego zdaniem każde ugrupowanie, które jest w parlamencie reprezentowane, powinno mieć swojego przedstawiciela w prezydium zarówno Senatu, jak i Sejmu.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Jan Filip Libicki: dziś możemy dowiedzieć się, kto będzie marszałkiem Senatu

Z kolei poseł elekt Prawa i Sprawiedliwości Jacek Ozdoba podkreślił, że jego zdaniem próba tworzenia koalicji z ugrupowań opozycyjnych w Sejmie jest niemożliwa. - Nie bardzo rozumiem, jak można łączyć program SLD, PO i PSL. Jak rozumiem, koalicja w Senacie zawiera także Stanisława G., więc pytanie, czy on nie będzie rekomendowany do prezydium - powiedział Jacek Ozdoba.

- Nie łączymy się w koalicję programową. Zwracam uwagę na to, że tworzy się taka większość i jeśli chodzi o wybór władz, to większość wybiera - odpowiedział mu na to Dariusz Wieczorek.

Jacek Ozdoba wyraził nadzieję, że brak większości w Senacie nie musi zaszkodzić Prawu i Sprawiedliwości. - Polityka potrafi zaskakiwać. Klub PiS zwiększył w poprzedniej kadencji swój stan posiadania, mam nadzieję, że w tej kadencji też tak będzie, albo że znajdą się senatorowie, którzy będą głosować w sposób rozważny i zgodny z polską racją stanu - podkreślił.

Wybory prezydenckie już niebawem

Nowo wybrani do Sejmu posłowie zostali także zapytani o najnowszy sondaż prezydencki, z którego wynika, że prezydent Andrzej Duda wygrywa z każdym z potencjalnych kontrkandydatów.

- Co do sondażów jestem zawsze sceptycznie nastawiony. Przykład Bronisława Komorowskiego pokazuje, że można się na nich "przejechać" - stwierdził Jacek Ozdoba. Podkreślił równocześnie, że prezydent Andrzej Duda podczas dobiegającej końca kadencji zbudował silną pozycję i zdobył zaufanie wyborców.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] Ryszard Czarnecki: Donald Tusk pokazuje, że nie wierzy w wygraną z prezydentem Andrzejem Dudą

Dariusz Wieczorek zgodził się z Jackiem Ozdobą w sprawie podejścia do wyników sondażowych. Pytany o potencjalnego kandydata Lewicy na prezydenta zaznaczył, że takiej decyzji jeszcze nie podjęto. - Jeśli chodzi o kwestię kandydata Lewicy, to jest to przed nami. Uspokajam wszystkich, Lewica będzie miała jednego kandydata na prezydenta - zapowiedział.

Więcej w nagraniu.

Audycję "Dwie strony" prowadził Michał Rachoń.

Polskie Radio 24/jmo

_____________________

Data emisji: 8.11.2019

Godzina emisji: 8.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dominik Tarczyński: Donald Tusk to pospolity tchórz, traktuje służbę Polsce jak fuchę

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 11:45
- Donald Tusk traktuje urząd i służbę Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej jako fuchę. To oburzające - ocenił w PR24 Dominik Tarczyński z PiS. - Zapisał się już w historii Polski i nie chodzi tylko o wielką tragedię smoleńską, za którą jest odpowiedzialny, ale o wszystko to, co robił w latach '80 i '90 z twierdzeniem, że "polskość to nienormalność" na czele - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

K. Sobolewski: wybór A. Macierewicza jest podsumowaniem jego zasług

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 16:02
Krzysztof Sobolewski, szef komitetu wykonawczego PiS ocenił w Polskim Radiu 24, że mianowanie Antoniego Macierewicza marszałkiem seniorem jest "ukoronowaniem jego działalności politycznej", zarówno tej z czasów PRL, jak i po 1989 roku.
rozwiń zwiń