X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Karol Rabenda ws. "willi Kwaśniewskich": jest mataczenie, a sprawa ma drugie dno

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2020 09:00
- Podejrzewa się głowę państwa o przyjmowanie łapówek, jeśli było ich stać na taką willę - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Karol Rabenda (Porozumienie). - Sprawa jest ważna i istotna - mamy podejrzenie korupcji najwyższego urzędnika w państwie. Gościem audycji był również poseł Andrzej Grzyb (PSL). Goście mówili o odtajnieniu materiałów dotyczących willi w Kazimierzu Dolnym.
Audio
  • Karol Rabenda: gołym okiem widać, że jest mataczenie, a sprawa tzw. willi Kwaśniewskich ma drugie dno. (Dwie Strony / PR24)
Karol Rabenda, wiceprezes partii Porozumienie
Karol Rabenda, wiceprezes partii PorozumienieFoto: PR24/JP

Centralne Biuro Antykorupcyjne opublikowało materiały ze śledztwa dotyczącego "willi w Kazimierzu Dolnym". Pod koniec stycznia minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński zwrócił się do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro o ich przekazanie opinii publicznej. Opublikowane materiały zawierają między innymi notatki funkcjonariuszy, stenogramy z rozmów oraz nagrania.

W Polskim Radiu 24 zaproszeni politycy podawali w wątpliwość tryb i zasadność ujawnienia materiałów operacyjnych dotyczących tzw. willi Kwaśniewskich.

Czytaj także:

willa kwas 1200 eastnews.jpg
Sprawa tzw. willi Kwaśniewskich w Kazimierzu Dolnym. CBA udostępniło materiały ze śledztwa

Andrzej Grzyb zastrzegł, że jako dziennikarze i politycy "jesteśmy tylko odtwórcami informacji medialnych, które pojawiają się w przestrzeni publicznej". - Pytanie, dlaczego te materiały służb zostały ujawnione? Nie mam pewności, że od strony formalno-prawnej, był to krok właściwy. Nie zdarzyło się do tej pory, że jedna ze służb ujawnia materiały w śledztwie, które się jeszcze nie skończyło. Pytanie, dlaczego tak się stało i dlaczego taki wybór dokumentów - pytał Andrzej Grzyb. - Ta sprawa będzie miała swoje echa przed komisją ds. służb specjalnych. Pytanie, czy jest zasadne, że ujawnia się te materiały w momencie, gdy śledztwo się jeszcze toczy? - dodał poseł PSL.

Karol Rabenda przekonywał, że "gołym okiem widać, że w sprawie tzw. willi Kwaśniewskich jest mataczenie, a sprawa ma drugie dno".

[POSŁUCHAJ W PR24] >>> Kulisy Spraw: śledztwo ws. "willi Kwaśniewskich"

- Być może zarzuty zostaną postawione. Chodzi o ustalenie, skąd te środki pochodziły? Po tych ujawnionych materiałach trudno mi sobie wyobrazić, żeby ktoś miał wątpliwości, że wszystko było w porządku - powiedział poseł Porozumienia. - Sprawa jest poważna. Podejrzewa się głowę państwa o przyjmowanie łapówek, jeśli było ich stać na taką willę. Sprawa jest ważna i istotna - mamy podejrzenie korupcji najwyższego urzędnika w państwie - dodał.

400 stron materiałów

Zapisy rozmów, nagrania, kserokopie umów, notatki - to materiały ze śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Regionalną w Katowicach, które opublikowało Centralne Biuro Antykorupcyjne. Jak wyjaśniono, dotyczą one sprawy "uchylania się od opodatkowania". O ujawnienie materiałów wnioskował wcześniej Mariusz Kamiński. CBA opublikowało cztery pliki liczące blisko 400 stron, w tym raport dotyczący śledztwa mający 78 stron oraz kilka plików z nagraniami mp3.

W audycji także komentarze do bieżącej sytuacji politycznej w Polsce.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: Dwie strony

Prowadząca: Eliza Olczyk

Goście: Andrzej Grzyb (PSL), Karol Rabenda (Porozumienie)

Data emisji: 12.02.2020

Godzina emisji: 08.06

PR24/tb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sprawa tzw. willi Kwaśniewskich w Kazimierzu Dolnym. CBA udostępniło materiały ze śledztwa

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2020 18:20
"Na podstawie decyzji Prokuratora Regionalnego w Katowicach, Centralne Biuro Antykorupcyjne udostępnia materiały ze śledztwa dotyczącego willi w Kazimierzu Dolnym" - opublikowało we wtorek na swojej stronie internetowej Centralne Biuro Antykorupcyjne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie może być mowy o naciskach". Poseł PiS o materiałach ws. "willi Kwaśniewskich"

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2020 07:59
- Odtajnienie materiałów dotyczących willi w Kazimierzu Dolnym pokazuje, że nie może być mowy o żadnych naciskach w tej sprawie, a "rewelacje" Tomasza Kaczmarka są nieprawdziwe i miały na celu wywołać zamieszanie wokół CBA, służb i rządu – ocenił poseł PiS Przemysław Czarnek.
rozwiń zwiń