X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Ciosy opozycji w stronę rządu są coraz słabsze". Jan Mosiński o raporcie NIK ws. wyborów korespondencyjnych

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2021 09:11
- Marzeniem opozycji jest, by dokopać rządowi jeszcze bardziej. Te ciosy są coraz słabsze, więc przyda się kolejna instytucja - NIK, która wyręczy w tym opozycję - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Mosiński, poseł PiS. Gościem "Dwóch stron" był także Krzysztof Paszyk z PSL.

Najwyższa Izba Kontroli orzekła, że organizacja ubiegłorocznych wyborów prezydenckich w trybie korespondencyjnym nie miała podstaw prawnych.

Prezes Marian Banaś poinformował, że NIK skieruje do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez premiera Mateusza Morawieckiego, szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka, wicepremiera, ministra aktywów państwowych Jacka Sasina oraz szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego.

Henryk Domański 1200.jpg
Odbiór społeczny raportu NIK. Prof. Domański: pada pytanie, czy mamy do czynienia z intencją osobistą

- U zarania tego chaosu, który mamy, legła moim zdaniem fatalna w skutkach decyzja władz państwowych, głównie pana premiera, ale to też była linia przyjęta przez cały obóz zjednoczonej (jeszcze wtedy) prawicy, nim prezes Gowin zaczął prezentować odmienną linię. Nie możemy zapomnieć, że planowe wybory nie odbyły się przez inne zdanie w tej materii prezesa Gowina. Ta fatalna linia interpretacji sprzed ponad roku moim zdaniem polegała na tym, że nie przyjęto jedynej wówczas słusznej decyzji o tym, aby w związku z pandemią rozkręcającą się nie tylko w Polsce wprowadzić jeden ze stanów nadzwyczajnych - ocenił Krzysztof Paszyk.   

- Pani marszałek zgodnie z konstytucją zarządziła wybory na 10 maja, a w świetle ustaw covidowych premier miał obowiązek je zorganizować. Do tego celu uruchamiano specjalne instytucje. Gdybyśmy tego nie zrobili, mielibyśmy w Polsce anarchię - ripostował poseł Mosiński. 

Posłuchaj
21:01 PR24_mp3 2021_05_27-08-07-10.mp3 Politycy o orzeczeniu NIK ws. wyborów korespondencyjnych ("Dwie strony")       

Jak podsumował polityk PSL, sprawa z wyborami korespondencyjnymi jest skutkiem tego, że pan Banaś jest obrażony na swoich kolegów z obozu władzy.


Więcej w nagraniu.

***

Audycja"Dwie strony"

Prowadzący: Stanisław Janecki 

GościeJan Mosiński (PiS); Krzysztof Paszyk (PSL)

Data emisji: 27.05.2021

Godzina: 08.07


kmp

Czytaj także

Rafał Woś o wyborach korespondencyjnych: to była próba utrzymania konstytucyjnego porządku

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2021 09:20
- Uważam, że w przypadku wyborów majowych nie mieliśmy do czynienia z szałem Jarosława Kaczyńskiego, który wymyślił sobie ich przeprowadzenie, ale to była próba utrzymania konstytucyjnego porządku, o które opozycja tak mocno się starała - powiedział Rafał Woś z "Krytyki Politycznej". Gośćmi "Debaty poranka" byli także Wojciech Wybranowski i Jacek Gądek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cywiński o raporcie NIK ws. wyborów korespondencyjnych: Banaś przywdział szaty opozycji

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2021 11:06
- Trudno zaliczyć pana Banasia do reprezentanta opozycji, ale stało się tak, że takie szaty na siebie przywdział. Po jego kłopotach okazało się, że istotną sprawą stały się wybory storpedowane z powodów politycznych. Ma więc to wszystko charakter polityczny - powiedział Piotr Cywiński z tygodnika "Sieci". Gośćmi Polskiego Radia 24 byli także Sławomir Jastrzębowski oraz Dawid Wildstein. 
rozwiń zwiń