more_horiz

"Są dla zdrowia, ale państwo nie może do nich zmuszać". Dziambor o szczepieniach przeciw COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2021 09:09
- Lekarze mogą zachęcać i namawiać do szczepienia - mnie przekonają, bo ja słucham mądrzejszych od siebie - powiedział w Polskim Radiu 24 Artur Dziambor, poseł Konfederacji. Gościem audycji "Dwie strony" była również poseł PiS Lidia Burzyńska, która apelowała o zaszczepienie się.

W Sejmie podczas spotkania klubu parlamentarnego PiS w środę wieczorem omawiano aktualną sytuację polityczną oraz sytuację epidemiczną w kraju ze względu na duże liczby zakażeń koronawirusem.

Lidia Burzyńska przyznała, że na posiedzeniu poruszono sprawę szczepień, COVID-19 i sytuacji epidemicznej w kraju. W kwestii obostrzeń przypomniała, że cały czas obowiązują wszystkich zasady DDM - dezynfekcja, dystans i osłanianie nosa i ust maseczką. - O ile świat byłby bezpieczniejszy, gdybyśmy stosowali się do obowiązujących przepisów - najskuteczniejszą i obowiązująca wszystkich jest DDM - pokreśliła. 

Artur Dziambor podkreślił, że ma pewne uwagi do tego, jak rząd Prawa i Sprawiedliwości zarządza "kwestią kwarantann". Podając za przykład restrykcyjne obostrzenia w innych krajach europejskich ocenił, że "jesteśmy oazą wolności". - Mam nadzieję, że rząd pozostanie na stanowisku, że nie wprowadzamy kolejnych obostrzeń - powiedział poseł Konfederacji.

Zachęta do obowiązkowych szczepień?

W kontekście ustawy umożliwiającej pracodawcy sprawdzenie zaszczepienia pracownika. Dziambor ocenił, że konsultacje z marszałek Sejmu Elżbietą Witek "były pozytywne", ponieważ przypomniano na nich o funduszu kompensacyjnym dla osób, które zmagały się z NOP. - Czekamy na tę ustawę i będziemy ją popierać - podkreślił.

Posłuchaj
21:56 PR24_mp3 2021_12_02-08-07-28.mp3 Lidia Burzyńska i Artur Dziambor w dyskusji na temat walki z epidemią koronawirusa w Polsce oraz kwestii szczepień przeciw COVID019 ("Dwie strony"/Polskie Radio 24) 

W rozmowie poseł Burzyńska zaapelowała o szczepienie się przeciw COVID-19. - Daje ono gwarancję, że nawet jeżeli po raz drugi się zakazimy to będziemy mieli większą szansę łagodniejszego przejścia choroby - powiedział poseł PiS.

Poseł Konfederacji zapytany o to, czy jego mama, która jest lekarzem, przekonywała go do szczepień odpowiedział twierdząco. - Szczepienie się może i jest dla zdrowia, ale absolutnie nie sądzę, by dobrym było, żeby państwo zmuszało do tego, żeby się szczepić - podkreślił. Zastrzegł, że rolą państwa jest zachęcanie, a nie zbyt daleko posunięta opiekuńczość. - Lekarze mogą mnie również zachęcać i namawiać - mnie przekonają, bo ja słucham mądrzejszych od siebie - dodał.

Czytaj także:

* * *

Audycja: Dwie strony

Prowadzący: Stanisław Janecki

Gość: Lidia Burzyńska (PiS), Artur Dziambor (Konfederacja)

Data emisji: 02.12.2021

Godzina emisji: 8.09

st

Zobacz także

Zobacz także