more_horiz

"Mamy z nimi do czynienia od wielu lat, pomogły wyeliminować wiele chorób". Poseł PiS o skuteczności szczepień

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2021 09:37
- Ze swojej strony zachęcam wszystkich do szczepienia. Chciałbym zachęcić do tego także rodziców. Ze szczepieniami mamy do czynienia od wielu lat, pomogły one wyeliminować bardzo dużo chorób - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Robert Gontarz z Prawa i Sprawiedliwości. Gościem audycji był również Zdzisław Wolski z Lewicy.

Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz poinformował, że "z lotniska na Okęciu wyjechało do Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych (RARS) 1,1 mln dawek szczepionek przeciwko COVID-19 dla dzieci w wieku 5-11 lat. Dodał, że w nocy zakończono wystawianie 2,7 mln e-skierowań dla dzieci.

Zdzisław Wolski zaznaczył, że jest "gorącym zwolennikiem szczepień". - Namawiam do szczepień i teraz od niedawna zaczynam namawiać do nich młode osoby, które mają dzieci co najmniej 5-letnie, żeby też te dzieci szczepić - powiedział polityk.

Zwrócił uwagę, że "niezbyt wychodzi akcja szczepienia dzieci powyżej 12 roku życia". - Procent wyszczepienia w porównaniu z innymi krajami jest niski. Obawiam się, że z dziećmi jeszcze młodszymi tymi od 5 do 11 lat, może być gorzej, ponieważ rodzice są bombardowani różnymi nieprawdziwymi informacjami - zaznaczył poseł Lewicy. 

"Wystarczy się zgłosić do punktu szczepień"

Są już zapisy na szczepienia, a przecież nawet nie trzeba się zapisywać, tylko wystarczy się zgłosić do punktu szczepień. Chciałbym, żeby zaszczepiono jak najwięcej dzieci, tj. w ich indywidualnym interesie, jak i w interesie zdrowia publicznego - podkreślił Zdzisław Wolski.

Zdaniem Roberta Gontarza "kwestia nauczania zdalnego jest po pierwsze dużo mniej efektywna, a po drugie nie jest najkorzystniejsza dla młodych ludzi, którzy chcą i powinni mieć kontakt z ich rówieśnikami". - W czasie przedświątecznym na krótki okres wprowadzone jest nauczanie zdalne, ale uważam, że nauczanie stacjonarne powinno być naszym celem, ponieważ takie nauczanie jest najbardziej efektywne. Kwestia zdrowia psychicznego dzieci też odgrywa w tym wszystkim ogromną rolę - przyznał polityk.

"Ze szczepieniami mamy do czynienia od wielu lat"

Jak podkreślił poseł PiS "pandemia jest sytuacją, która nas wszystkich zaskoczyła i jest niezmiernie trudna". - Ze swojej strony zachęcam wszystkich do szczepienia. Chciałbym zachęcić do tego także rodziców. Ze szczepieniami mamy do czynienia od wielu lat, pomogły one wyeliminować bardzo dużo chorób - powiedział Robert Gontarz.

Posłuchaj
22:00 dorota kaniaa.mp3 Robert Gontarz i Zdzisław Wolski o szczepieniach (Polskie Radio 24 / Dwie strony) 

* * *

Audycja: Dwie strony

Prowadzący: Dorota Kania

Goście: Zdzisław Wolski (Lewica), Robert Gontarz (PiS) 

Data emisji: 14.12.2021

Godzina emisji: 08.06

nt

Zobacz także

Zobacz także