more_horiz

"PO zainteresowana jest tylko i wyłącznie dorwaniem się do władzy". Borowiak o konwencji Platformy

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2022 08:47
- Ta konwencja PO pokazała czym naprawdę Platforma się zajmuje, podczas gdy Prawo i Sprawiedliwość myśli o Polsce i zajmuje się rozwiązywaniem problemów Polaków tu i teraz - mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Borowiak (PiS). Gościem audycji była także Urszula Nowogórska (PSL).

W hali widowiskowo-sportowej Radomskiego Centrum Sportu odbyła się w sobotę "Konwencja Przyszłości" Platformy Obywatelskiej. Według organizatorów, było prawie 6 tys. ludzi. Podium, z którego przemawiali politycy PO ustawione było na środku sali, niczym ring bokserski. Było to zarazem nawiązanie do pierwszej konwencji PO w 2001 roku, gdy ówcześni liderzy PO Donald Tusk, Andrzej Olechowski i Maciej Płażyński stali właśnie na podobnej "platformie".

"Pokazali czym naprawdę się zajmują"

Na antenie Polskiego Radia 24 do konwencji PO odniosła się posłanka PiS Joanna Borowiak. Jak wskazała, "ta konwencja PO pokazała to czym naprawdę Platforma się zajmuje, podczas gdy Prawo i Sprawiedliwość myśli o Polsce".

- Proszę zauważyć, że te wszystkie tematy, które są poruszane podczas naszych spotkań z Polakami w różnych miejscach w kraju, związane są z bezpośrednimi potrzebami Polaków, realną sytuacją i gdzie bezpieczeństwo jest na pierwszym miejscu - powiedziała. 

"PO zainteresowana jest tylko i wyłącznie dorwaniem się do władzy"

- My zajmujemy się realnymi problemami Polaków i ich rozwiązywaniem tu i teraz - zaznaczyła. - My myślimy o Polsce, natomiast Platforma pokazała po raz kolejny, że zainteresowana jest tylko i wyłącznie ponownym dorwaniem się do władzy, co bardzo wyraźnie podkreślał Donald Tusk - oceniła.

Gościem audycji była także Urszula Nowogórska, która powiedziała, że "nie jestem zwolennikiem zaglądania do cudzego ogródka". - W czasie, w którym odbywała się konwencja Platformy, my wspólnie z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem byliśmy na spotkaniu z mieszkańcami i rolnikami Pałecznicy i mówiliśmy o naszych propozycjach zawartych w złożonych lub przygotowanych projektach ustaw w odniesieniu do rolnictwa, do bezpieczeństwa, do inflacji - podkreśliła.

"Dobre rozwiązania są potrzebne Polakom"

Jak dodała, "podawaliśmy konkretne rozwiązania, bo nie baliśmy się, że ktoś je może podpatrzeć". - Uważamy, że dobre rozwiązania, niezależnie od tego kto je wprowadza, są potrzebne Polakom - wskazała. - Działania gwarantujące bezpieczeństwo są potrzebne, ponieważ Polacy chcą żyć spokojnie, bezpiecznie i mieć przewidywalną przyszłość - zaznaczyła.

Wskazując na samo spotkanie PO, powiedziała, że "trudno odnosić mi się do konwencji PO, ponieważ nie poruszali oni nowych rzeczy, o których by nie było wiadomo w przestrzeni publicznej".


Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
22:03 Dwie strony (1).mp3 Joanna Borowiak: PO zainteresowana jest tylko i wyłącznie dorwaniem się do władzy (Polskie Radio 24)

***

Audycja: "Dwie strony"

Prowadzący: Mirosław Skowron

Gość: Joanna Borowiak (PiS) i Urszula Nowogórska (PSL)

Data emisji: 4.07.2022

Godzina: 08:07  


jb

Zobacz także

Zobacz także