more_horiz

Atak zwolenników opozycji w Kórniku. "Politycy reprezentujący takie zachowania, zasługują na infamię"

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2022 09:25
Emocje obecne na polskiej scenie politycznej, które obserwowaliśmy między innymi podczas sobotniego spotkania prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z mieszkańcami Kórnika, skomentowali w Polskim Radiu 24 Wojciech Konieczny z Polskiej Partii Socjalistycznej oraz Anna Milczanowska z Prawa i Sprawiedliwości.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w sobotę spotkał się między innymi z mieszkańcami Kórnika. Doszło tam do ataków i agresywnych zachowań, w tym plucia oraz skandowania wulgarnych słów, ze strony osób związanych z opozycją wobec uczestników spotkań z partią rządzącą. 

"Są pewne granice"

Zdaniem Wojciecha Koniecznego "takie rzeczy się dzieją". - Oczywiście ma to wiele aspektów. Nie można ludziom zabronić okazywania emocji, buczenie i gwizdanie zawsze miało miejsce niezależnie od tego, kto rządził, natomiast są pewne granice - zwrócił uwagę senator PPS.

- Tego rodzaju agresywne zachowania mogą się skończyć tak, jak się kiedyś to skończyło w Gdańsku z Śp. prezydentem Pawłem Adamowiczem. Wolałbym, żeby takich scen nie było - przyznał gość Polskiego Radia 24. 

"Skandaliczne"

Anna Milczanowska podkreśliła, że "rzeczywiście te weekendowe wydarzenia, zwłaszcza sobotnie zachowania, są skandaliczne". - Owszem, żyjemy w praworządnym, demokratycznym kraju i można wyrażać swoje emocje poprzez uczestnictwo w takiej demonstracji, można krzyczeć i nawet gwizdać, ale nie ordynarnie, wulgarnie szczuć i pluć, wyzywać ludzi - zaznaczyła. 

Poseł PiS zwróciła uwagę na fakt, że "tego typu zachowania" jak w Kórniku oraz "politycy, którzy je reprezentują, zasługują na infamię". - Taka sytuacja nie powinna mieć w ogóle miejsca w życiu publicznym w naszej ojczyźnie - oceniła polityk. 

***

Jarosław Kaczyński odwiedza w ramach podróży 94 okręgi partyjne. Polityk chce odwiedzić je wszystkie do końca roku. To część "wielkiej mobilizacji" całej Zjednoczonej Prawicy, którą prezes PiS ogłosił na konwencji partii na początku czerwca.

Posłuchaj
22:08 dwie stronyy.mp3 Wojciech Konieczny oraz Anna Milczanowska byli gośćmi Doroty Kani (PR24/Dwie strony) 

Czytaj więcej:

***

Audycja: Dwie strony

Prowadząca: Dorota Kania 

Goście: Anna Milczanowska (poseł, Prawo i Sprawiedliwość), Wojciech Konieczny (senator, Polska Partia Socjalistyczna)

Data emisji: 25.07.2022

Godzina: 8.06

nt

Zobacz także

Zobacz także