more_horiz

"To jest kolejna nieudana próba opozycji". Paweł Rychlik o głosowaniu ws. odwołania ministra Ziobro

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2022 08:47
- To jest kolejna nieudana próba opozycji odwołania ministra Ziobro. Mamy jeszcze rok do wyborów i przed nami pewnie jeszcze kilka takich prób - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Rychlik (PiS). Gościem audycji był także Maciej Konieczny (Razem), który ocenił, że odwołanie ministra jest niezbędne, ponieważ "blokuje on między innymi liberalizację ustawy 10H".

Sejm opowiedział się we wtorkowym głosowaniu za odrzuceniem wniosku o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro. Przeciw odwołaniu szefa MS głosował klub PiS. Wniosek poparły ugrupowania opozycyjne, a także Kukiz'15. Za przyjęciem wniosku o odwołanie Ziobry opowiedziało się 226 posłów, przeciw było 228 posłów, a 3 wstrzymało się od głosu. Nie głosowało 3 posłów. Większość ustawowa konieczna do odwołania ministra to 231 głosów.

"To jest kolejna nieudana próba opozycji"

Do głosowania za wyrażeniem wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości odnieśli się goście "Dwóch stron". Jak wskazał na antenie Polskiego Radia 24 Paweł Rychlik, "to jest kolejna nieudana próba opozycji odwołania ministra Ziobro". - Próbują odwołać nie tylko jego, ponieważ jest to kolejna nieudana próba odwołania ministra Zjednoczonej Prawicy - zaznaczył poseł PiS.

- Mamy jeszcze rok do wyborów i przed nami pewnie jeszcze kilka takich prób - ocenił. - Na tym skupia się opozycja, nie przedstawia programów, a jedyne, co robi, to próbuje destabilizować sytuację w Polsce i wczoraj był tego kolejny przykład - podkreślił.

"Zbigniew Ziobro blokuje liberalizację ustawy 10H"

Maciej Konieczny (Razem), odnosząc się do słów o tym, że opozycja nie ma programu, wskazał, że "Lewica ma konkretny program, który zakłada na przykład to, żeby w perspektywie oprzeć polską energetykę na energetyce jądrowej i odnawialnych źródłach energii".

- Dlaczego to jest niemożliwe w tym momencie? Ponieważ Zbigniew Ziobro blokuje  liberalizację ustawy 10H i budowę wiatraków na lądzie - wyjaśnił. Podkreślił, że właśnie dlatego należało ministra odwołać - "aby realizować korzystny dla Polski program".


Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
20:40 dwie strony (1).mp3 Paweł Rychlik o głosowaniu ws. ministra Ziobro (Polskie Radio 24)

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Eliza Olczyk

Gość: Paweł Rychlik (PiS), Maciej Konieczny (Razem)

Data emisji: 14.12.2022

Godzina emisji: 8.06

jb/kor

Zobacz także

Zobacz także