more_horiz

Joanna Borowiak i Urszula Nowogórska gośćmi Doroty Kani

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2023 10:35
W poniedziałek premier polecił, aby na granicy polsko-słowackiej kontrolować busy i samochody, którymi mogą podróżować migranci niemający prawa wjazdu do Polski. Wzmocnienie patroli na granicy ze Słowacją zapowiedziała też rzeczniczka Straży Granicznej por. Anna Michalska. Nie wykluczyła też rozważenia przywrócenia tymczasowych kontroli granicznych, gdyby fala migracji była duża. W Polskim Radiu 24 o kwestii nielegalnej migracji do Europy dyskutowały Joanna Borowiak (PiS) i Urszula Nowogórska (PSL).
Szlak zachodniobałkański jest jedną z głównych tras migracji do Europy
Szlak zachodniobałkański jest jedną z głównych tras migracji do EuropyFoto: Shutterstock/Ververidis Vasilis

O rosnącej presji na granicy ze Słowacją rzeczniczka SG informowała PAP na początku września. Podkreślała, że liczba migrantów zatrzymywanych przy tej granicy systematycznie rośnie od początku roku. W styczniu były to trzy osoby, w lutym - sześć, w marcu - 34, w kwietniu - siedem, w maju - 22, w czerwcu - 29, w lipcu - 48, a w sierpniu - 163. Daje to ponad 300 zatrzymanych, podczas gdy w takim samym okresie zeszłego roku było ich 72. Jeszcze więcej osób zatrzymywanych jest we wrześniu - zdarzyło się, że w ciągu jednego dnia na różnych odcinkach polsko-słowackiej granicy zatrzymanych zostało w sumie 101 osób.

Posłuchaj
20:39 _PR24_AAC 2023_09_26-08-07-30.mp3 Joanna Borowiak i Urszula Nowogórska gośćmi Doroty Kani (Polskie Radio 24 / Dwie strony)

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: Dwie strony

Prowadzący: Dorota Kania

Goście: Joanna Borowiak (Prawo i Sprawiedliwość) i Urszula Nowogórska (Polskie Stronnictwo Ludowe)

Data emisji: 26.09.2023

Godzina emisji: 8.06

PR24/ka


Zobacz także

Zobacz także