more_horiz

Jacek Liziniewicz: kandydata PO na prezydenta czeka niezwykle trudne wyzwanie

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 19:47
- Być może okaże się, że to PSL będzie miało głównego kandydata na prezydenta. Magia Donalda Tuska nadal jeszcze na niektórych działa i jeśli pobłogosławi on Władysława Kosiniaka-Kamysza, kandydata PO czeka bardzo trudne zadanie - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej Codziennie".
Audio
  • 06.11.2019 Jacek Liziniewicz o bieżących wydarzeniach politycznych
Jacek Liziniewicz
Jacek LiziniewiczFoto: PR24

- Platforma Obywatelska paradoksalnie może nie być głównym rozgrywającym na scenie politycznej, bo być może okaże się, że to PSL będzie miało głównego kandydata na prezydenta, a wygląda to na prawdopodobny scenariusz. Magia Tuska na wielu ludzi jeszcze działa i jeśli pobłogosławi on Kosiniaka-Kamysza, to kandydat PO będzie miał bardzo trudne zadanie - przyznał rozmówca.

Donald Tusk free shutter 1200.jpg
"Łatwy cel", "przewidywalny rywal". Publicyści o decyzji D. Tuska

- Jeszcze 4-5 lat temu Donald Tusk na czas kłopotów wyjeżdżał z Polski i z tej części planu się wywiązał, ale zakładał też, że PiS nie poradzi sobie z rządzeniem. Mógł tak myśleć, bo wydawało się że PiS będzie skazane na koalicjanta, ale nie przewidział tego, że ludzie byli raczej zadowoleni z kadencji rządów PiS. Być może Tusk wystartuje teraz w wyborach prezydenckich za 5 lat, kiedy władza PiS się zużyje - dodał.

"Wymagające stanowisko"

Gość Polskiego Radia 24 odniósł się także do spekulacji na temat formowania nowego rządu - Gdyby doszło do oddania ministerstwa środowiska na rzecz Porozumienia, poszłoby to zapewne w kierunku walki ze smogiem i energetyki obywatelskiej. Warto natomiast zauważyć, że nie ma tabunów chętnych do tego, by objąć resort ministerstwa spraw zagranicznych. To stanowisko wymagające, od którego szefa wymaga się doświadczenia. Także zniesienie wiz do USA pokazuję dobrą współpracę MSZ z Pałacem Prezydenckim, dlatego nie spodziewam się tutaj większych zmian. 

1200_Sobolewski_PR24.jpg
K. Sobolewski: wybór A. Macierewicza jest podsumowaniem jego zasług

"Topowy polityk

- Myślę, że Antoni Macierewicz wygłosi przemówienie odnoszące się do pojęcia narodu, które zapamiętamy na długo. Jest nadal topowym politykiem, a jeśli chodzi jego o wizję, spojrzenie i sposób przekonywania ludzi, to mało jest polityków w młodym pokoleniu, którzy mogliby go zastąpić - stwierdził Jacek Liziniewicz zapytany o nominację Antoniego Macierewicza na marszałka seniora. 

***

Audycja: "Stan rzeczy"

Prowadzący: Piotr Nisztor

Gość: Jacek Liziniewicz 

Data emisji: 06.11.19

Godzina emisji: 19.10

pkr

Zobacz także

Zobacz także