X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Właściwy człowiek na właściwym miejscu". Wiceminister MSWiA ocenił działalność ministra Szumowskiego

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 19:48
- Bardzo dobrze prowadzi nas przez trudny stan pandemii. Ufam w jego zdanie i podporządkowuję się jego diagnozom – powiedział Maciej Wąsik, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji. W audycji "Stan rzeczy" ocenił strategię rządu w walce z pandemią koronawirusa. - Szybko podjęte działania sprawiły, że jej rozmiary nie przekroczyły możliwości służby zdrowia - dodał.
Audio
  • Maciej Wąsik o działaniach rządu oraz pracy służb mundurowych w walce z pandemią koronawirusa ("Stan rzeczy")
Maciej Wąsik
Maciej WąsikFoto: PR24

Maciej Wąsik przywołał piątkową konferencję ministra MSWiA Mariusza Kamińskiego oraz ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, który zapewnił, że tylko i wyłącznie stan pandemii powoduje pewne ograniczenia w swobodach obywatelskich, m.in. zakaz zgromadzeń publicznych. W momencie, gdy sytuacja na to pozwoli, to natychmiast zostaną one poluzowane.

shutterstock_restauracja1200.jpg
Koronawirus w Polsce - nowa rzeczywistość lokali gastronomicznych

- Takie zasady obowiązują nie tylko w Polsce, ale w zasadzie w całej Europie. Wszyscy dobrze pamiętamy, czym zakończyły się demonstracje w Hiszpanii, do których doszło 8 marca czy imprezy sportowe m.in. we Włoszech. Gdy panowała pandemia, rozgrywano tam mecze z udziałem publiczności. Minister Szumowski jest właściwym człowiekiem na właściwym miejscu i bardzo dobrze prowadzi nas przez trudny stan pandemii. Ufam w jego zdanie i podporządkowuję się jego diagnozom - zaznaczył Maciej Wąsik.

Przeprowadzenie wyborów jak najbardziej możliwe 

Odnosząc się do organizacji wyborów prezydenckich wiceminister ocenił, że "tak samo, jak spotykamy się w sklepach na zakupach, zachowując środki ostrożności, tak samo możemy spotkać się w lokalach wyborczych".

- W niektórych regionach, szczególnie na południu Polski, głosowanie będzie musiało zostać przeprowadzone w formie korespondencyjnej. Wybory są aktem konstytucyjnym, który musi odbyć się w określonym terminie. Jestem przekonany, że przy zachowaniu pewnych środków ostrożności może do niego dojść w sposób bezpieczny - podkreślił.

pap_dps1200.jpg
Wszyscy podopieczni wielkopolskich DPS-ów przebadani. Wojewoda: sytuacja w regionie opanowana

"Spisali się wzorowo"

Dużą rolę w walce ze skutkami koronawirusa odegrały służby mundurowe. Maciej Wąsik zwrócił uwagę m.in. na pracę policji i jej wysoki profesjonalizm. - Chciałem podziękować policjantom za ciężką pracę w czasie pandemii. Oprócz swoich normalnych czynności odbyli m.in. ok. 6 mln wizyt u osób przebywających w kwarantannie - dodał i docenił także działania straży granicznej oraz straży pożarnej. – Sprawdzili się na "6", wykonywali swoją pracę wzorowo – stwierdził wiceminister.

Polska dobrze poradzi sobie z kryzysem?

W opinii Macieja Wąsika, bardzo szybko podjęte pewne działania przez rząd sprawiły, że rozmiary pandemii nie przekroczyły możliwości polskiej służby zdrowia.


Mapa szpitali zakaźnych w Polsce (PAP) Mapa szpitali zakaźnych w Polsce (PAP)

- Przygotowaliśmy ok. 9 tys. miejsc w szpitalach zakaźnych oraz jednoimiennych. Dzięki odpowiednim działaniom zredukowaliśmy liczbę osób potrzebujących hospitalizacji do 4,5 tys. (…) Ponadto premier Morawiecki pokazuje ciekawą drogę. Polska, która przeszła w miarę suchą stopą przez pandemię, przejdzie także w podobny sposób przez kryzys gospodarczy - stwierdził.

***

Audycja: "Stan rzeczy"
Prowadzący: Rafał Dudkiewicz
Gość: Maciej Wąsik, wiceminister MSWiA
Data emisji: 22.05.2020
Godzina emisji: 19.06

Polskie Radio 24/db

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Trzeba wrócić do wszystkich zabiegów, które były odwoływane". Poseł PiS o pracy szpitali

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2020 15:43
- Należy zacząć leczyć pacjentów na inne schorzenia, zwłaszcza takie, z którymi nie można czekać - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Latos, poseł Prawa i Sprawiedliwości, przewodniczący Sejmowej Komisji Zdrowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Łukasz Szumowski ma moje pełne poparcie". Premier o publikacjach medialnych na temat ministra zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 14:59
- Minister zdrowia Łukasz Szumowski postępował we właściwy sposób i ma moje pełne poparcie, ma również pełne poparcie Polaków, bo Polacy wiedzą, że zadziałał w szybki, zdecydowany i radykalny sposób, by ratować zdrowie i życie - mówił premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń