X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Polityka historyczna Rosji. Historyk wojskowy skazany za zdradę stanu

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 19:40
- Nie jest to rzecz, która by w jakiś sposób zaprzątała umysły zwykłych Rosjan - powiedział w Polskim Radiu 24 korespondent TVP w Rosji Tomasz Jędruchów o skazaniu za zdradę stanu rosyjskiego badacza historii wojskowej.
Kreml
KremlFoto: Andrey Starostin/shutterstock.com

Rosyjski historyk wojskowy Andriej Żukow, oskarżony o zdradę stanu, został skazany we wtorek na 12,5 roku kolonii karnej o zaostrzonym rygorze. Szczegółów jego sprawy nie podano do wiadomości publicznej. Żukow, kapitan rezerwy, nie przyznał się do winy. Sędzia ogłosił tylko wymiar kary, bowiem materiały śledztwa były tajne, a proces odbywał się z wyłączeniem jawności.

Tomasz Jędruchów ocenił, że w Moskwie ta sprawa nie odbiła się dużym echem. - Nie jest to ani pierwszy, ani prawdopodobnie ostatni badacz historii Związku Radzieckiego, badacz historii zbrodni wykonywanych przez NKWD, który jest w ten czy inny sposób prześladowany przez obecne władze - powiedział.

rosja policja shutterstock 1200.jpg
"Władze są bardzo zdenerwowane". Rewizje u aktywistów w Rosji, w niedzielę odbędą się tam lokalne wybory

Wskazał, że działania takie dotyczą często członków stowarzyszenia Memoriał, którzy starają się być obiektywni, niezależni. - Przykład szefa jednego z oddziałów Memoriału, wobec którego spreparowano całe postępowanie dotyczące rzekomego posiadania pornografii dziecięcej i zmuszania córki do pozowania do tego typu zdjęć - dodał korespondent. - Takich historii jest cała masa - podkreślił.

Jak zauważył gość Polskiego Radia 24, w tych sprawach pojawiają się komentarze ze strony organizacji broniących praw człowieka, ale nie wywołuje to ani oburzenia, ani jakiegoś wielkiego sprzeciwu. - Nie jest to rzecz, która by w jakiś sposób zaprzątała umysły zwykłych Rosjan - ocenił.

Posłuchaj
22:29 [PR24]PR24 (mp3) 11 wrzesień 2020 19_05_37.mp3 11.09.2020 Tomasz Jędruchów o skazaniu Andrieja Żukowa (Stan Rzeczy / PR24)

 

Czy i jak Rosjanie dyskutują o historii swojego kraju? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. Poruszono w niej także temat próby otrucia Aleksieja Nawalnego, reakcji Moskwy na wydarzenia na Białorusi i relacji rosyjsko-chińskich. 

***

Audycja: "Stan Rzeczy"
Prowadzący: Rafał Dudkiewicz
Gość: Tomasz Jędruchów (korespondent TVP w Rosji)
Data emisji: 11.09.2020
Godzina emisji: 19:06

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Próba otrucia Nawalnego. Rosja chce wysłać własnych śledczych do Niemiec

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 12:40
Moskwa chce wysłać własnych śledczych do Niemiec w celu wyjaśnienia próby otrucia znanego krytyka Kremla Aleksieja Nawalnego. Mają być obecni przy rozmowach z nim i prowadzić własne dochodzenie - podaje portal dw.com, który powołuje się na informacje rosyjskiej agencji TASS.
rozwiń zwiń