X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Musimy się nauczyć żyć zdalnie". Janusz Kowalski apeluje o odpowiedzialność w czasie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2020 20:05
- Odpowiedzialność, odpowiedzialność i jeszcze raz odpowiedzialność - o to bym apelował - mówił w Polskim Radiu 24 Janusz Kowalski, wiceminister aktywów państwowych, odnosząc się też do przebiegu swojego zakażenia wirusem SARS-CoV-2.
Janusz Kowalski
Janusz KowalskiFoto: PR24/AK

Gość audycji pytany o przebieg COVID-19 ocenił, że nie "przechodzi ją dosyć łagodnie". - Kilka dni było trudniejszych, ale w tej chwili czuję się dobrze - powiedział Janusz Kowalski.

stadion narodowy free shutt 1200.jpg
Koronawirus w Polsce. Premier: stadion PGE Narodowy będzie wkrótce gotowy do nowej roli

Przy okazji zachęcał do odpowiedzialności i przestrzegania zaleceń sanitarnych, w tym unikania "niepotrzebnych spotkań". - Musimy się niestety nauczyć - póki nie ma szczepionki czy skutecznego leku - żyć troszeczkę zdalnie - stwierdził polityk Solidarnej Polski. - Odpowiedzialność, odpowiedzialność i jeszcze raz odpowiedzialność - o to bym apelował - podsumował.


Posłuchaj
23:16 _PR24_AAC 2020_10_20-19-06-20.mp3 Janusz Kowalski o sytuacji epidemicznej w kraju i o swoim zakażeniu koronawirusem ("Stan rzeczy"/Polskie Radio 24)

 

Przerwane obrady Sejmu

Podkreślił również konieczność wsparcia pracowników służby zdrowia, którzy narażają się codziennie pracując na "pierwszej linii". Polityk odniósł się przy okazji do przerwanych obrad Sejmu, podczas których miała być procedowana ustawa o COVID-19, która ma zmienić sposób postępowania lekarzy w obliczu pandemii.

- Polacy nie czekają na występ pana Tomczyka, Schetyny i innych polityków PO, którzy atakują rząd. Polacy czekają na dobre prawo i dobre rozwiązania - skomentował Janusz Kowalski.

W audycji również mowa była o powstających szpitalach tymczasowych.

Czytaj także:

Więcej w nagraniu audycji.

***

Audycja: Stan rzeczy

Prowadzący: Michał Wróblewski

Gość: Janusz Kowalski (wiceminister aktywów państwowych)

Data emisji: 20.10.2020

Godzina emisji: 19.06

Polskie Radio 24/st

Czytaj także

"Mamy więcej czasu na zastanowienie się". Poseł Lewicy o odroczeniu obrad Sejmu

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2020 17:26
- Obrady rozpoczną się jutro. Mamy więcej czasu na zastanowienie się nad projektami ustawami, które przedłożył rząd - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Andrzej Szejna (Lewica).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert apeluje: wirus nie stał się groźniejszy, to ludzie zaczęli go bagatelizować

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2020 17:56
- Obserwując sytuację w Polsce i dynamikę jej zmian, mam wrażenie, że system opieki zdrowotnej coraz bardziej zbliża się do ściany - uważa dr hab. Piotr Rzymski z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Ekspert stwierdził jednak, że pogarszająca się sytuacja jest spowodowana lekceważeniem zaleceń, a nie tym, że koronawirus stał się groźniejszy.
rozwiń zwiń