more_horiz

Dariusz Paczuski: branża hipermarketów spożywczych ma się bardzo dobrze

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2021 20:01
- Rok 2020 zakończył się bardzo dobrze. Podobnie jest w roku obecnym - 2021. Branża spożywcza, branża hipermarketów, supermarketów, dyskontów ma się bardzo dobrze - powiedział w Polskim Radiu 24 Dariusz Paczuski, wiceprzewodniczący Krajowej Sekcji Pracowników Handlu NSZZ "Solidarność". 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay (domena publiczna)

Według niektórych ekspertów kryzys związany z pandemią miał przyczynić się do upadku bądź zubożenia wielu przedsiębiorstw, w tym także tych z sektora handlu spożywczego. 

przedsiębiorstwo firma szef optymizm coronavirus maseczka 1200.jpg
Rośnie optymizm wśród przedsiębiorców. GUS: wyraźna poprawa nastrojów w handlu detalicznym

- Jeżeli chodzi o okres pandemii, to ta branża przeszła go zaskakująco dobrze. Myślę, że nikt się nie spodziewał aż tak dobrych wyników - powiedział Dariusz Paczuski.

Posłuchaj
23:23 PR24_mp3 2021_08_05-19-05-54.mp3 Dariusz Paczuski o branży handlu spożywczego w czasie epidemii (Stan rzeczy)

Dodał, że "nie może przytaczać konkretów, ponieważ klauzule poufności są tak skonstruowane, że możemy mówić o tym tylko na pewnym poziomie ogólności".

Podkreślił, że "rok 2020 zakończył się bardzo dobrze". - Podobnie jest w roku obecnym - 2021. Branża spożywcza, branża hipermarketów, supermarketów, dyskontów ma się bardzo dobrze - zaznaczył. 

- Mało tego; trzeba powiedzieć, że niektórzy z ekspertów wieszczyli upadek czy schyłek hipermarketów. Natomiast mamy tu odbicie. Hipermarkety wracają do gry. Ta dziedzina ma się zatem bardzo dobrze, o ile nie najlepiej, jeśli chodzi o handel w naszym kraju - powiedział Dariusz Paczuski. 

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: Stan rzeczy

Prowadzący: Rafał Dudkiewicz

Gość: Dariusz Paczuski (wiceprzewodniczący Krajowej Sekcji Pracowników Handlu NSZZ "Solidarność")

Data emisji: 05.08.2021

Godzina emisji: 19.06

bartos

Zobacz także

Zobacz także