more_horiz

W co gra Putin na wschodniej flance NATO? Były szef Agencji Wywiadu wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2021 18:58
- Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej to jedna z odsłon rywalizacji prowadzonej przez Władimira Putina - mówił w Polskim Radiu 24 pułkownik Grzegorz Małecki, były szef Agencji Wywiadu, ekspert do spraw bezpieczeństwa państwa. 
Sytuacja na wschodniej granicy Polski to jedno z pól rywalizacji prowadzonej w gruncie rzeczy przez Władimira Putina - uważa pułkownik Grzegorz Małecki
Sytuacja na wschodniej granicy Polski to jedno z pól rywalizacji prowadzonej w gruncie rzeczy przez Władimira Putina - uważa pułkownik Grzegorz MałeckiFoto: shutterstock

Minionej doby 58 osób próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi do Polski. Straż Graniczna podaje na Twitterze, że wobec 16 osób wydano postanowienia o opuszczeniu terytorium naszego kraju. W listopadzie w związku z presją migracyjną Straż Graniczna odnotowała 8 tysięcy 900 prób nielegalnego przekroczenia granicy, w październiku 17 i pół tysiąca. Od początku roku takich prób było prawie 40 tysięcy.

W co gra Putin?

Na antenie Polskiego Radia 24 pułkownik Grzegorz Małecki ocenił, że "problem z jakim boryka się dzisiaj Polska na granicy z Białorusią to jedna z odsłon, czy jedno z pól rywalizacji czy ofensywy, prowadzonej w gruncie rzeczy przez Władimira Putina".  - Jest w nią aktywnie zaangażowany dyktator Aleksandr Łukaszenka - dodał.

- Ofensywa ta jest prowadzona przeciwko wspólnocie euroatlantyckiej, przeciwko Unii Europejskiej. Jej dokładne cele nie są jednak jeszcze znane - wskazał.

- Jako świat zachodu możemy się ich jedynie domyślać, ale są podstawy ku temu by sądzić, że są wrogie w stosunku do nas - podkreślił. 

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
21:29 PR24_mp3 2021_12_02-19-06-15.mp3 Grzegorz Małecki: działania Putina to ofensywa przeciwko wspólnocie euroatlantyckiej (Polskie Radio 24)

***

Audycja: "Stan rzeczy"

Prowadzący: Rafał Dudkiewicz

Gość: Grzegorz Małecki, były szef Agencji Wywiadu, ekspert do spraw bezpieczeństwa państwa

Data emisji: 2.12.2021

Godzina: 19.06

jb 

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem