more_horiz

Co z immunitetem Tomasza Grodzkiego? Krysztopa: marszałek Senatu jest obciążeniem dla PO

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2022 21:43
Jeśli komisja senacka nie będzie rekomendowała poparcia wniosku ws. odebrania immunitetu Tomaszowi Grodzkiemu, to znaczy, że ten wniosek ma zostać w tej komisji "utopiony". A jeśli będzie rekomendowała do dalszego rozpatrywania, to być może będzie świadczyło o tym, że "utopiony" ma być zupełnie kto inny - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta "Tygodnika Solidarność" Cezary Krysztopa.
Senacka komisja zajmie się wnioskiem prokuratury ws. odebrania marszałkowi Tomaszowi Grodzkiemu immunitetu
Senacka komisja zajmie się wnioskiem prokuratury ws. odebrania marszałkowi Tomaszowi Grodzkiemu immunitetuFoto: Twitter/PolskiSenat

We wtorek po południu senacka Komisja Regulaminowa, Etyki i Spraw Senatorskich zajmie się wnioskiem o uchylenie immunitetu marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego - wynika z zamieszczonego na stronie internetowej izby wyższej harmonogramu prac komisji senackich. Uchylenia immunitetu marszałka Grodzkiego domaga się Prokuratura Regionalna w Szczecinie, która w grudniu ub. roku skierowała wniosek w tej sprawie. Według tej prokuratury Grodzki, pełniąc funkcję dyrektora szpitala specjalistycznego w Szczecinie i ordynatora tamtejszego Oddziału Chirurgii Klatki Piersiowej, przyjął korzyści majątkowe od pacjentów lub ich bliskich. W Polskim Radiu 24 sprawę komentował publicysta Cezary Krysztopa.

Immunitet Grodzkiego. "On jest obciążeniem dla PO"

Gość PR24 przypomniał, że wniosków skierowanych do Senatu było już w tej sprawie kilka i teraz rodzi się pytanie, jaki Senat ma plan. Komisja może bowiem nie rekomendować poparcia tego wniosku.

- Jeśli nie będzie rekomendowała, to znaczy, że ten wniosek ma zostać w tej komisji "utopiony". A jeśli będzie rekomendowała do dalszego rozpatrywania, to być może będzie świadczyło o tym, że "utopiony" ma być zupełnie kto inny, kto jest bardzo poważnym obciążeniem wizerunkowym dla swojej partii - mówił Cezary Krysztopa, odnosząc się do osoby marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego.

- Sprawność marszałka Grodzkiego w unikaniu udowadniania swojej niewinności osiągnęła bardzo wysoki poziom profesjonalizmu. Jeżeli ktoś czuje się niewinny i chce udowodnić swoją niewinność, wtedy nawet rezygnuje z immunitetu, po to, żeby móc to zrobić - komentował Cezary Krysztopa.

Publicysta zwrócił uwagę, że co rusz słyszy się, iż jakiś lekarz z tego szpitala, w którym Tomasz Grodzki był ordynatorem, ma postawione zarzuty korupcyjne.

Czytaj również:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
22:50 PR24_mp3 2022_05_16-19-06-51_Krysztopa.mp3 Cezary Krysztopa o rozpatrywaniu przez Senat wniosku prokuratury ws. zniesienia immunitetu marszałka Tomasza Grodzkiego ("Stan rzeczy" / PR24)

* * *

Audycja: "Stan rzeczy"
Prowadzi: Jerzy Jachowicz
Gość: Cezary Krysztopa (publicysta, "Tygodnik Solidarność")
Data emisji: 16.05.2022
Godzina emisji: 19.06

PR24/jmo

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem