more_horiz

Antypolskie rezolucje. Manasterski: opozycja tworzy kapitał, który szkodzi Polsce

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2022 20:30
- Nie ma wątpliwości, że te czterdzieści kilka już rezolucji antypolskich, które wyprodukowali, za którymi głosowali - ewentualnie ostatnio się wstrzymują od głosu - posłowie opozycji, to potężny kapitał w rękach Unii Europejskiej i każdego, kto chce Polsce zaszkodzić - powiedział w Polskim Radiu 24 Miłosz Manasterski z Agencji Informacyjnej. 
Parlament Europejski
Parlament Europejski Foto: Shutterstock/Alexandros Michailidis

Niektórzy politycy opozycji wciąż krytykują polski rząd na forum międzynarodowym, na przykład w Parlamencie Europejskim. Ostatnio sporo emocji wzbudza sprawa przyznania Polsce środków unijnych w ramach Krajowego Planu Odbudowy. 

- Relacje z Unią Europejską są niestety bardzo skomplikowane. Widzimy to choćby po samej zawartości tych "kamieni milowych", które zaskakują nawet polityków obozu rządzącego, a którzy siłą rzeczy byli bliżej negocjacji niż obserwatorzy życia politycznego - podkreślił Miłosz Manasterski.

"Unia nie gra czysto"

Jego zdaniem "Unia Europejska nie gra czysto". - Natomiast nie ma wątpliwości, że te czterdzieści kilka już rezolucji antypolskich, które wyprodukowali, za którymi głosowali - ewentualnie ostatnio się wstrzymują od głosu - posłowie opozycji, to potężny kapitał w rękach Unii Europejskiej i każdego, kto chce Polsce zaszkodzić - stwierdził gość PR24.

- Padło już tyle słów, głosowano tyle razy, że właściwie wiele osób, które nie chcą się zmierzyć z rzeczywistością, skonfrontować z rzeczywistością tego, co mówią o Polsce w Parlamencie Europejskim, może wierzyć, że w Polsce jest tragicznie - dodał. 

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
22:04 _PR24_AAC 2022_06_13-19-05-58.mp3 Miłosz Manasterski o działaniach opozycji (Stan Rzeczy) 

***

Audycja: Stan rzeczy
Prowadzący: Jerzy Jachowicz
Gość: Miłosz Manasterski (Agencja Informacyjna) 
Data emisji: 13.06.2022
Godzina: 19.06

PR24

Zobacz także

Zobacz także