more_horiz

Kowalski: trzeba rozliczyć ten prorosyjski kierunek rządu Tuska i Pawlaka

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2022 21:00
- Nie ma żadnej wątpliwości, że trzeba rozliczyć ten prorosyjski kierunek rządu Donalda Tuska i Waldemara Pawlaka z lat 2007-2014. Nie było bardziej pro-gazpromowskiego premiera w III RP, niż właśnie Donald Tusk - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Janusz Kowalski z Solidarnej Polski.
Janusz Kowalski
Janusz KowalskiFoto: PR24/AK

Premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla tygodnika "Gazeta Polska" stwierdził, że powstanie komisja śledcza ds. uzależnienia Polski od Rosji. W Polskim Radiu 24 komentował to poseł Janusz Kowalski z Solidarnej Polski.

Kowalski: Tusk i Pawlak powinni stanąć przed Trybunałem Stanu

Gość PR24 stwierdził, że pomysł tej komisji śledczej wyszedł z jego partii i bardzo się cieszy, że premier ten pomysł podchwycił i zapowiedział poparcie dla tego postulatu.

- Nie ma żadnej wątpliwości, że trzeba rozliczyć ten prorosyjski kierunek rządu Donalda Tuska i Waldemara Pawlaka z lat 2007-2014. Nie było bardziej pro-gazpromowskiego premiera w III RP, niż właśnie Donald Tusk, który przecież - jak wszyscy pamiętamy - umorzył miliard zł długu Gazpromowi, zwiększył o 2 mld metrów sześciennych obiór gazu z kierunku wschodniego, kosztem planowanego i budowanego terminala LNG, którego formuła również została zmieniona z projektu dywersyfikacyjnego - jak planował śp. prezydent Lech Kaczyński - na projekt będący "zwornikiem bezpieczeństwa" na wypadek przerw w dostawach gazu ze Wschodu - mówił Janusz Kowalski.

- Co najważniejsze i najsmutniejsze, podobnie jak Leszek Miller, Donald Tusk z Waldemarem Pawlakiem - w pierwszych tygodniach koalicji PO-PSL - zaniechali i zatrzymali projekt Baltic Pipe. W mojej ocenie - i mówię to od wielu miesięcy - za te sprawy, za politykę prorosyjską, za proputinowskie nastawienie, proputinowskie decyzje i Donald Tusk, i Waldemar Pawlak powinni stanąć przed Trybunałem Stanu - ocenił poseł.

Jego zdaniem w związku z tym, komisja śledcza jest "świetnym i doskonałym przypomnieniem i podsumowaniem ich fatalnych rządów".

Czytaj również:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
24:08 PR24_mp3 2022_05_04-19-05-59_Kowalski.mp3 Janusz Kowalski o pomyśle komisji śledczej ws. uzależnienia Polski od Rosji ("Stan rzeczy" / PR24)

* * *

Audycja: "Stan rzeczy"
Prowadzi: Piotr Nisztor
Gość: Janusz Kowalski (Solidarna Polska)
Data emisji: 04.05.2022
Godzina emisji: 19.06

PR24/jmo

Zobacz także

Zobacz także