more_horiz

Fundacja Adenauera wesprze Campus Polska. Halicki: od strony organizacyjnej nic się nie zmieniło

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2022 20:21
- Fundacja Adenauera finansowała Campus Polska w zeszłym roku. Nie mam wątpliwości, że tak samo będzie w tym roku. Obecni będą też przedstawiciele Europejskiej Partii Ludowej, są wśród zaproszonych gości. Mówienie, że ktoś gdzieś dzwonił, żeby czegoś zakazać, jest śmieszne - mówił w Polskim Radiu 24 europoseł PO Andrzej Halicki. 
Andrzej Halicki
Andrzej HalickiFoto: PR24/AK

Donald Tusk miał pozazdrościć Rafałowi Trzaskowskiemu Campusu Polska Przyszłości i namawiać inwestorów, by zamiast w inicjatywę prezydenta Warszawy zaangażowali się w MeetUp.  Wprost.pl opisuje, że Rafał Trzaskowski chciał uzyskać finansowanie od Fundacji Adenauera na swój Campus jak rok temu. Spotkało go jednak rozczarowanie. "Organizatorzy Campusu poszli po pieniądze do Fundacji Adenauera, tak jak przed rokiem. Na co mieli usłyszeć od Niemców: jaka kasa? Jaki Campus? Była u nas pani posłanka Platformy, która rok temu zabiegała o pieniądze na Campus i powiedziała, że żadnego Campusu już nie będzie. I chce pieniądze na MeetUp – powiedział rozmówca portalu z otoczenia byłego premiera.

Jednak zdaniem Andrzeja Halickiego są to "wyjątkowe bzdury". - Fundacja Adenauera finansowała Campus Polska w zeszłym roku. Nie mam wątpliwości, że tak samo będzie w tym roku. Obecni będą też przedstawiciele Europejskiej Partii Ludowej, są wśród zaproszonych gości. Od strony organizacyjnej nic się nie zmieniło. Mówienie, że ktoś gdzieś dzwonił, żeby czegoś zakazać, jest śmieszne - stwierdził europoseł Platformy Obywatelskiej. 

Odrzucił też zarzut wiceministra Błażeja Pobożego, że wydarzenie będzie finansowane z niemieckich pieniędzy. - Fundacja Adenauera jest międzynarodowa. Pamiętam billboardy w Polsce dotyczące sukcesu negocjacyjnego premiera Mateusza Morawieckiego ws. budżetu UE. Były finansowane przez Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. Jakie to były pieniądze? Po części też niemieckie, bo europejskie - tłumaczył Halicki.

Posłuchaj
22:46 PR24 2022_07_26-19-06-09.mp3 Andrzej Halicki gościem Michała Wróblewskiego (Stan rzeczy)

 

Campus Polska Przyszłości to wydarzenie, które pierwszy raz odbyło się w ubiegłym roku z inicjatywy prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Zamysłem była rozmowa o obecnej sytuacji w kraju i pomysłach na przyszłość. Campus Polska ma na celu zaktywizowanie młodych ludzi do uczestniczenia w debacie na temat wyzwań stojących przed Polską. Druga edycja spotkania potrwa od 26 sierpnia do 1 września.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Stan Rzeczy"

Prowadzi: Michał Wróblewski 

Gość: Andrzej Halicki (europoseł PO)

Data emisji: 26.07.2022

Godzina emisji: 19.06

bartos

Zobacz także

Zobacz także