more_horiz

Gen. Dariusz Wroński: oczywistą winę za śmierć dwóch obywateli Polski w Przewodowie ponosi Rosja

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2022 19:56
- Niezależnie od tego czy to ukraińska, rosyjska czy jakakolwiek inna rakieta, to winę za to całkowitą ponosi Rosja. Gdyby nie aneksja, której dokonali, nie zginęliby obywatele Polski - mówił w Polskim Radiu 24 gen. Dariusz Wroński, gen. brygady, pilot.
Dariusz Wroński: niezależnie od tego skąd była ta rakieta to przecieżoczywiste jest to, że to Rosja wywołała tę wojnę.
Dariusz Wroński: niezależnie od tego skąd była ta rakieta to przecież oczywiste jest to, że to Rosja wywołała tę wojnę.Foto: PAP/Wojtek Jargiło

Wczoraj po południu w Przewodowie spadł pocisk produkcji rosyjskiej, w wyniku czego śmierć poniosło dwóch Polaków. Jak mówił przed posiedzeniem Rady Bezpieczeństwa Narodowego prezydent, jest wysoce prawdopodobne, ż e na terytorium Polski spadła rakieta ukraińskiej obrony powietrznej. Wczoraj doszło do zmasowanego rosyjskiego ataku na ukraińską infrastrukturę energetyczną. - Ukraina broniła się. Mieliśmy do czynienia z poważnym starciem wywołanym przez Rosję - mówił prezydent.

"To Rosja wywołała tę wojnę"

Na antenie Polskiego Radia 24 gen. Dariusz Wroński odnosząc się do sytuacji w Przewodowie wskazał, że "niezależnie od słów pana premiera i nawet pana prezydenta, będę starał pokazać tę sytuację oczami wojskowego, dowódcy". - Niezależnie od tego skąd była ta rakieta czy rakiety, to przecież oczywiste jest to, że to Rosja wywołała tę wojnę, tę aneksję - podkreślił.

Zaznaczył, że "gdyby nie to, to nie zginęliby obywatele Polski". - To jest czytelne, jasne i proste - wskazał. - Niezależnie od tego czy to ukraińska, rosyjska czy jakakolwiek inna rakieta, to winę za to całkowitą ponosi Rosja - powiedział.

"To wydarzenie jest bardzo niepokojące"

Dodał, że "oprócz tego, że jest to wydarzenie bardzo tragiczne, to jest też bardzo niepokojące". - Bardzo źle wpływa na społeczeństwo - ocenił.


Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
12:09 Wroński.mp3 Dariusz Wroński: niezależnie od tego skąd była ta rakieta to przecież oczywiste jest to, że to Rosja wywołała tę wojnę (Polskie Radio 24)

***

Audycja: Stan rzeczy

Prowadzący: Piotr Nisztor

Gość: gen. Dariusz Wroński, gen. brygady, pilot

Data emisji: 16.11.2022

Godzina: 19.15

jb

Zobacz także

Zobacz także