more_horiz

Michał Moskal: metoda PO to próba zastraszenia polityków i mediów i ogłupienia społeczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2023 20:52
- Nie tylko wątek Federacji Rosyjskiej jest kompromitujący dla Tuska i jego rządów. Widzimy, że Platformie Obywatelskiej zależy na tym, żeby z tych dwóch kadencji, kiedy rządzili, obywatele nie pamiętali o niczym. Trzeba się pozbywać tych kompromitujących scen - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Moskal, szef młodzieżówki PiS.
Donald Tusk powiedział, że Rosjanie byli zainteresowani zmianą władzy w Polsce, a przynajmniej destabilizacją sytuacji politycznej
Donald Tusk powiedział, że Rosjanie byli zainteresowani zmianą władzy w Polsce, a przynajmniej destabilizacją sytuacji politycznejFoto: Fotophoto / Shutterstock.com

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk złożył do Sądu Okręgowego w Warszawie pozew przeciw TVP, dyrektorowi TAI Jarosławowi Olechowskiemu i red. Marcinowi Tulickiemu za film "Nasz człowiek w Warszawie". Dokument przedstawia fakty i archiwalne wypowiedzi Tuska z czasu, gdy ten jako premier odpowiadał za politykę zagraniczną - pisze portal TVP Info.

Kłamstwo w przestrzeni publicznej

Michał Moskal komentował w kontekście sporu o film TVP wypowiedzi polityków Platformy Obywatelskiej. - Strategia PO kampanii wyborczej jest dwutorowa. Pierwszym torem jest kłamstwo, które pojawia się w przestrzeni publicznej, gdzie fakty są wprost przeinaczane przez polityków opozycji i wprowadzane do przestrzeni kłamstwa, jak te o dramatycznych rachunkach za gaz. Z drugiej strony mamy zastraszenie zarówno polityków, jak i mediów, by te nie mówiły prawdy, by nie starały się dementować tego, co niektórzy politycy dzisiaj pozwalają sobie w sferze publicznej mówić, kłamstw, które są bardzo łatwe do weryfikacji. To metoda, by pierwsze kłamstwo przykryć drugim kłamstwem - stwierdził.

PO chce zlikwidować pamięć społeczeństwa

- Słyszeliśmy Grzegorza Schetynę twierdzącego, że PO nie podniosła wieku emerytalnego. To są absolutne bzdury, które prowadzą do tego, żeby tę pamięć społeczeństwa zupełnie zlikwidować, żeby zapomniało ono, co robiła Platforma, i nabrało się na obraz nowoczesnej, fajnej partii, która niby coś dobrego może zrobić. Prawda jest taka, że PO już miała szansę zrobić coś dobrego i widzieliśmy, co było wtedy, np. normalizacja stosunków z Rosją, ale i "klepanie się po plecach", które miało miejsca również po 2014 r., gdy zaczęła się rosyjska inwazja na Ukrainę […]. Radosław Sikorski jechał do Ukraińców i mówił im, że powinni ustępować w swoich roszczeniach. Taka była polityka Donalda Tuska, Ewy Kopacz, rządów Platformy Obywatelskiej - podkreślał gość audycji.

Posłuchaj
22:30 PR24 2023_01_18-19-06-54.mp3 Michał Moskal o programie Platformy Obywatelskiej (Polskie Radio 24 / Stan rzeczy)

Zobacz także:

Przewodniczący PO żąda usunięcia filmu TVP z internetu, przeprosin i kary finansowej dla pozwanych. Reprezentująca byłego premiera kancelaria SKP Ślusarek Kubiak Pieczyk sp.k. twierdzi, że w filmie "Nasz człowiek w Warszawie" doszło do "przedstawienia alternatywnej rzeczywistości", a to z powodu "skali manipulacji i przeinaczeń dokonanych przez Pozwanych", którzy "posługiwali się wieloma technikami manipulacyjnymi". "Rozumiem, że ten film może być dla Tuska niewygodny, ale to nie jest koncert życzeń. W Niemczech, gdy ktoś krytykuje Angelę Merkel, nikt nie zastrasza dziennikarzy" - komentował te zarzuty Marcin Tulicki.

Więcej w zapisie audycji.

* * *

Audycja: Stan rzeczy

Prowadzi: Piotr Nisztor

Gość: Michał Moskal

Data emisji: 18.01.2023

Godzina emisji: 19.06

PR24/ka/kor

Zobacz także

Zobacz także