more_horiz

Napięcia wewnątrz opozycji. Kosiniak-Kamysz odcina się od słów Sienkiewicza. "Fatalne i nieprawdziwe"

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2023 21:00
Były szef MSW w rządzie Donalda Tuska, a obecnie jeden z jego najbliższych doradców, Bartłomiej Sienkiewicz, stwierdził, że polityka społeczna PiS jest skierowana do tych, którzy "biorą i nic nie dają społeczeństwu". Jak skomentował na antenie Polskiego Radia 24 prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, słowa te są "fatalne, błędne politycznie i nieprawdziwe".
Władysław Kosiniak-Kamysz opowiedział w Polskim Radiu 24 o napięciach w opozycji
Władysław Kosiniak-Kamysz opowiedział w Polskim Radiu 24 o napięciach w opozycjiFoto: MARCIN BANASZKIEWICZ / FotoNews / Forum

Według Bartłomieja Sienkiewicza programy społeczne Prawa i Sprawiedliwości to "rozdawnictwo i tworzenie tych marginesów społecznych, w czym PiS się wyspecjalizowało". - Nie zgadzam się z tymi słowami - skomentował na antenie Polskiego Radia 24 prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

- To jest po prostu nieprawda. Jestem bardzo krytyczny w sprawie wielu rzeczy, które zrobił PiS, ale rodzin wielodzietnych, które korzystają z 500+, nie wolno nazywać patologią. To kiedyś pokutowało, my z tym skutecznie walczyliśmy, wprowadzając Kartę Dużej Rodziny - powiedział gość audycji. Jak podkreślił, takie porównanie jest "fatalne, błędne politycznie i nieprawdziwe".

Napięcia w opozycji

Zapytany z kolei o sondaż dla WP, który wskazał, że coraz mniej wyborców jest przekonanych, iż opozycja może przejąć władzę od PiS, polityk odpowiedział: "Wierzę głęboko, że tak jak Święta Wielkanocne odradzają duchowo naszą nadzieję, tak też po Niedzieli Zmartwychwstania nastąpi przełomowy moment politycznego zmartwychwstania dla wyborców opozycji".

Pogląd wyborców jest prawdziwy. Widać rozczarowanie ciągłym przerzucaniem się odpowiedzialnością po stronie opozycji. Tu, powiem szczerze, każdy się musi uderzyć we własne piersi, a później wskazywać tych, którzy według niego są za to odpowiedzialni - powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz.

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
23:00 PR24_mp3 2023_04_04-19-05-57.mp3 Władysław Kosiniak-Kamysz o napięciach w opozycji ("Stan rzeczy"/Polskie Radio 24) 

***

Audycja: Stan rzeczy

Prowadzący: Michał Wróblewski

Gość: Władysław Kosiniak-Kamysz (prezes PSL)

Data emisji: 4.04.2023 r.

Godzina emisji: 19.06

ng/PR24

Zobacz także

Zobacz także