more_horiz

Latos: łatwo się zapomina, jak było. PO podniosła wiek emerytalny, a potem głosowała przeciw obniżeniu

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2023 20:37
- Skoro PO kiedyś wprowadziła podwyższenie wieku emerytalnego, następnie głosowała - konsekwentnie - przeciwko jego obniżeniu, to należy podejrzewać i przypuszczać, że jak dojdą do władzy, to wtedy będą ponownie wiek emerytalny podnosić - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Latos.
Tomasz Latos ostrzega, że jeśli PO wróci do władzy, jest gotowe znów podnosić wiek emerytalny
Tomasz Latos ostrzega, że jeśli PO wróci do władzy, jest gotowe znów podnosić wiek emerytalnyFoto: Pixabay

W dniu wyborów parlamentarnych odbędzie się jednocześnie także referendum ogólnokrajowe, w których obywatele zostaną zapytani o wyprzedaż majątku państwowegopodniesienie wieku emerytalnego, rozbiórkę zapory na granicy polsko-białoruskiej i przyjmowanie nielegalnych migrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki. W Polskim Radiu 24 sprawę komentował Tomasz Latos.

Tomasz Latos: trzeba przypominać, co dobrego PiS zrobił dla emerytów

Poseł PiS podkreślił, że odkąd rządzi jego partia, wiele w sytuacji emerytów się zmieniło, znacznie wzrosła minimalna emerytura, doszły także takie świadczenia dodatkowe, jak 13. i 14. emerytura. - Trzeba o tym mówić, tak samo, jak trzeba mówić o pytaniu referendalnym dotyczącym wieku przechodzenia na emeryturę - mówił Tomasz Latos.

- Łatwo się o tym zapomina, niedawno miałem kontakt ze środowiskiem nauczycielskim - bardzo sfeminizowany zawód. W czasie tych rozmów nie zawsze i nie wszyscy pamiętali, że gdyby nie rządy PiS, to te osoby, które dzisiaj mają 60 lat - jak np. moja żona, nauczyciel, który właśnie w te wakacje przechodzi na emeryturę - to by jeszcze miały przed sobą 7 lat pracy - czy by chciała, czy by nie chciała, czy by miała siły, czy by ich nie miała - dodał polityk.

"Można podejrzeć, że jak opozycja wróci do władzy, znów podniesie wiek emerytalny"

Przypomniał także, że kiedy PiS głosował w Sejmie nad obniżeniem wieku emerytalnego, to opozycja - która dziś zarzeka się, że nie ma mowy o jego podniesieniu - głosowała przeciw.

- Pytanie jest zasadne, ponieważ skoro oni kiedyś wprowadzili podwyższenie wieku emerytalnego, następnie głosowali - konsekwentnie - przeciwko obniżeniu wieku emerytalnego, to należy podejrzewać i przypuszczać, że jak dojdą do władzy - mam nadzieję, że nigdy do władzy nie dojdą - to wtedy będą ponownie wiek emerytalny podnosić. Warto o tym pamiętać, obywatele przyzwyczajają się do tego, co dobre, zapominają, jak źle było za Tuska - dodał Latos.

Czytaj również:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
21:27 [PR24]PR24 (mp3) 22 sierpień 2023 19_06_03_Latos.mp3 Tomasz Latos ostrzega, że jeśli PO wróci do władzy, jest gotowa znów podnosić wiek emerytalny ("Stan rzeczy" / PR24)

* * *

Audycja: "Stan rzeczy"
Prowadzi: Michał Wróblewski
Gość: Tomasz Latos (PiS)
Data emisji: 22.08.2023
Godzina emisji: 19.06

PR24/jmo

Zobacz także

Zobacz także