X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Magdalena Cedro: o tym czy TSUE zawiesi Izbę Dyscyplinarną dowiemy się w przyszłym tygodniu

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2020 18:27
- Ruch Komisji Europejskiej wobec Izby Dyscyplinarnej którą chce ona zawiesić jest radykalny. Zobaczymy czy TSUE się do tego wniosku przychyli – mówiła w Polskim Radiu 24 Magdalena Cedro z Dziennika Gazety Prawnej. 
Audio
  • Magdalena Cedro o unijnej debacie o Polsce ("Świata pogląd")
TSUE, zdj. ilustracyjne
TSUE, zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock

Parlament Europejski przyjął w czwartek rezolucję w sprawie praworządności w Polsce i na Węgrzech, w której stwierdza, że sytuacja w obu państwach się pogarsza i apeluje do KE i Rady UE o wykorzystanie dostępnych narzędzi, by wyeliminować ryzyko naruszania wartości unijnych. Za rezolucją opowiedziało się 446 europosłów; przeciw było 178; od głosu wstrzymało się 41.

- To była burzliwa debata, doszło do wymiany zdań miedzy byłą premier Beatą Szydło, a byłym szefem MSZ Radosławem Sikorskim – mówiła publicystka. Zauważyła, że o tym czy TSUE zawiesi Izbę Dyscyplinarną dowiemy się szybko, nawet w przyszłym tygodniu.

sąd najwyższy SN 123 free shut 1200.jpg
Rzecznik Izby Dyscyplinarnej SN: te kwestie nie dotyczą prawa europejskiego

Budżet a korupcja

Przypomniała , że europosłowie przypomnieli o swoim stanowisku, w którym opowiedzieli się za ochroną budżetu Unii w przypadku braków w zakresie praworządności. Wezwali państwa członkowskie do rozpoczęcia negocjacji by przyjąć przepisy wprowadzające warunkowość w dostępie do środków unijnych.

- Do trwających obecnie negocjacji budżetowych rzeczywiście ma zostać dołączone rozporządzenie które powiąże budżet z praworządnością. Nie wiadomo jakie będą kryteria, ale mówi się o tym by powiązać budżet z przypadkami korupcji – dodała dziennikarka.

 

*******

Audycja: "Świata pogląd"
Prowadzący: Antoni Opaliński
Gość: Magdalena Cedro ("Dziennik Gazeta Prawna")
Data emisji: 17.01.2020
Godzina emisji: 17.06

PR24/jj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Burzliwa wymiana zdań w PE. Szydło odpowiada Sikorskiemu: jest pan kłamcą

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2020 19:12
- Sądy w Polsce są niezawisłe i wolne - podkreśliła eurodeputowana PiS Beata Szydło. Między b. premier a Radosławem Sikorskim (PO) doszło do wymiany zdań. Po wystąpieniu, w którym przekonywała, że zmiany wprowadzane przez jej partię są zgodne z konstytucją, Sikorski replikował, że nie jest to takie pewne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szydło: oczekiwałabym od KE i PE bardziej wnikliwej analizy sytuacji w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2020 22:03
Beata Szydło zaapelowała, by Komisja Europejska i Europarlament "bardziej wnikliwie przyglądali się i analizowali sytuację w Polsce i nie wierzyli kłamstwom". Jej zdaniem ze strony KE i PE "nie ma woli dialogu".
rozwiń zwiń