more_horiz

Pekin 2022. Ósme miejsce polskich łyżwiarek

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2022 16:20
Polskie łyżwiarki szybkie w składzie: Natalia Czerwonka, Karolina Bosiek i Magdalena Czyszczoń zajęły ósme miejsce w wyścigu drużynowym na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. W finale D przegrały z Białorusinkami. Złoto olimpijskie zapewniły sobie Kanadyjki po upadku Japonki Nany Takagi, który pozbawił je zwycięstwa. W rywalizacji mężczyzn triumfowali Norwegowie przed Rosjanami i Amerykanami. 
W biegu drużynowym złoto zapewniły sobie Kanadyjki. Polskie panczenistki w Pekinie zajęły ósme miejsce. W rywalizacji mężczyzn mistrzami olimpijskimi zostali Norwegowie
W biegu drużynowym złoto zapewniły sobie Kanadyjki. Polskie panczenistki w Pekinie zajęły ósme miejsce. W rywalizacji mężczyzn mistrzami olimpijskimi zostali NorwegowieFoto: PAP/EPA/ALEX PLAVEVSKI

W finale wygrały Kanadyjki, które pokonały Japonki po upadku Takagi. Mistrzynie ustanowiły rekord olimpijski wynikiem - 2.53,44. Brązowy medal przypadł Holenderkom, które pewnie wyprzedziły Rosjanki.

W rywalizacji mężczyzn złoto zapewnili sobie norwescy panczeniści, którzy powtórzyli sukces z Pjongczangu w wyścigu drużynowym. Do wygranej wystarczył im rezultat - 3.38,08.

Srebro olimpijskie zdobyli Rosjanie, którzy w półfinale ustanowili rekord olimpijski. Trzecie miejsce przypadło Amerykanom, z kolei sensacyjnie poza podium znaleźli się Holendrzy. Nie pomógł nawet kończący karierę utytułowany Sven Kramer.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
12:23 PR24 2022_02_15-15-46-50.mp3 Magazyn Olimpijski - Pekin 2022 (15.02.2022) 

* * *

Audycja: "Magazyn olimpijski-Pekin 2022"

Prowadzący: Robert Skrzyński i Michał Jakubik

Data emisji: 15.02.2022

Godzina emisji: 15.47

PR24

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem