more_horiz

Jekaterina Kurakowa: pokazałam czysty przejazd, marzenia się spełniają

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2022 16:08
Reprezentantka Polski w łyżwiarstwie figurowym wykonała bardzo dobry program dowolny i w końcowej klasyfikacji solistek podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie awansowała aż o 12 miejsc. - Poradziłam sobie ze stresem i pokazałam się z jak najlepszej strony - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 Jekaterina Kurakowa.
Jekaterina Kurakowa: dzisiejszy przejazd to piękna kropka na tych igrzyskach
Jekaterina Kurakowa: dzisiejszy przejazd to piękna kropka na tych igrzyskachFoto: PAP/EPA/HOW HWEE YOUNG

Polskie Radio jest Oficjalnym Nadawcą Radiowym z Zimowych Igrzysk Beijing 2022. W Pekinie są nasi sprawozdawcy, których relacji będzie można słuchać na antenach Polskiego Radia, a także w specjalnym serwisie.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022 >>> pekin2022.polskieradio24.pl

Piąta zawodniczka ostatnich mistrzostw Europy po programie krótkim zajmowała dopiero 24. miejsce. Różnice były jednak bardzo małe i to świetnie wykorzystała nasza łyżwiarka figurowa. Wykonała bezbłędnie program dowolny, co pozwoliło jej awansować w końcowej klasyfikacji igrzysk aż na 12. miejsce.

Jekaterina Kurakowa była bardzo zadowolona ze swojego przejazdu. - Poradziłam sobie ze stresem i pokazałam się z jak najlepszej strony. Uwielbiam łyżwiarstwo, całym sercem czułam też wsparcie polskich kibiców. Wiele osób mnie wspierało. To wielkie szczęście i odpowiedzialność. Dzisiejszy przejazd to piękna kropka na tych igrzyskach. Jestem szczęśliwa, marzyłam o tym, żeby pokazać czysty przejazd. Pięknie jest, kiedy marzenia się spełniają - powiedziała. 

12. miejsce to drugi wynik w historii występów polskich solistek w igrzyskach olimpijskich. Wyżej, na 10. miejscu, była tylko Anna Rechnio w Lillehammer w 1994 roku.

Wygrała Rosjanka Anna Szczerbakowa, przed Aleksandrą Trusową i Japonką Kaori Sakamoto. Prowadząca po programie krótkim Kamiła Walijewa, której sprawa ze stosowaniem niedozwolonego dopingu wciąż jest niewyjaśniona, była poza podium, na czwartym miejscu. 

Posłuchaj

26:10 PR24 2022_02_17-15-33-54.mp3 Jekaterina Kurakowa: pokazałam czysty przejazd, marzenia się spełniają (Magazyn olimpijski - Pekin 2022)

W Pekinie Polskę w łyżwiarstwie figurowym reprezentowali jeszcze Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew, którzy zajęli 17. miejsce w konkurencji par tanecznych.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: Magazyn olimpijski - Pekin 2022

Data emisji: 17.02.2022

Godzina emisji: 15.33

PR24

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem