more_horiz

"Wielka siedziba Rzeczypospolitej". Prof. Wojciech Fałkowski o Zamku Królewskim w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2023 20:40
- Nasza misja to nie tylko muzeum, nie tylko wyjście do publiczności, akcja edukacyjna i pokazywanie polskiego dorobku. To również wyraźny znak dla zagranicy: że jest to wielka siedziba Rzeczypospolitej. Zamek to znak Polaków - podkreślił w Polskim Radiu 24 dyrektor Zamku Królewskiego w Warszawie prof. Wojciech Fałkowski. 
Zamek Królewski w Warszawie
Zamek Królewski w Warszawie Foto: Robert Bartosewicz / Polskie Radio

Gość PR24 mówił między innymi o tym, jak wyglądał rok 2022 dla Zamku Królewskiego w Warszawie. - To było 12 trudnych miesięcy. Ale przekuliśmy je w sukces - zaznaczył prof. Wojciech Fałkowski. 

Jak wskazał, jednym z bardzo istotnych filarów wspomnianego sukcesu było wykorzystanie 300. rocznicy urodzin Canaletta do zorganizowania dużej wystawy. 

- Nasza misja to nie tylko muzeum, nie tylko wyjście do publiczności czy akcja edukacyjna i pokazywanie polskiego dorobku. To również wyraźny znak dla zagranicy, że jest to wielka siedziba Rzeczypospolitej. Zamek to znak Polaków - powiedział szef placówki. 

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
23:47 PR24 2023_01_07-19-05-46.mp3 prof. Wojciech Fałkowski o działalności Zamku Królewskiego w Warszawie (Dziedzictwo współczesności) 

***

Audycja: "Dziedzictwo współczesności" 

Prowadziła: Magdalena Drohomirecka

Gość: prof. Wojciech Fałkowski

Data emisji: 7.1.2023

Godzina: 19.06

PR24

Zobacz więcej na temat: pr24 Zamek Królewski Warszawa

Zobacz także

Zobacz także