X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal

Powtórne głosowanie ws. KRS. Rzecznik PiS odpowiada na zarzuty

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2019 07:00
- Pani marszałek podejmując decyzję o anulowaniu głosowania w sprawie wyboru kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa nie znała wyniku głosowania, bo nie ma nawet takich możliwości technicznych - powiedziała rzecznik PiS Anita Czerwińska. Podkreśliła, że wezwania do powtórnego głosowania padały ze wszystkich stron.
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek
Marszałek Sejmu Elżbieta WitekFoto: PAP/Leszek Szymański

Sejm wybrał w czwartek w nocy posłów PiS Marka Asta, Arkadiusza Mularczyka, Bartosza Kownackiego i Kazimierza Smolińskiego na członków Krajowej Rady Sądownictwa. Głosowanie miało burzliwy przebieg.

1200_Sejm_PAP (1).jpg
Sejm wybrał nowych członków KRS. Kandydatki opozycji odrzucone

- Na sali zapanował chaos, część urządzeń do głosowania nie działała w sposób prawidłowy, a wezwania do powtórnego głosowania padały ze wszystkich stron sali, w tym np. ze strony pani poseł Śledzińskiej-Katarasińskiej, która mówiła o pomyłce; w tej sytuacji marszałek Sejmu podjęła decyzję o anulowaniu trwającego głosowania - podkreśliła rzecznik PiS.

- Ostateczny wynik głosowania był jednoznaczny i wskazywał wolę Sejmu. Podobna sytuacja miała miejsce wcześniej, przy 49. głosowaniu, gdy poseł Michał Szczerba trzykrotnie zgłaszał awarię - dodała Anita Czerwińska.

Sejm wybrał czterech posłów PiS

Do KRS izba wybrała zgłoszonych przez PiS posłów Marka Asta (uzyskał 234 głosy), Arkadiusza Mularczyka, Bartosza Kownackiego oraz Kazimierza Smolińskiego (wszyscy trzej po 233 głosy). Niezbędnej większości nie uzyskały zgłoszone przez Koalicję Obywatelską Kamila Gasiuk-Pihowicz (199 głosy) oraz przez Lewicę Joanna Senyszyn (196 głosów).

Było to drugie z głosowań nad kandydaturami do KRS. Pierwsze z głosowań zostało przerwane przez marszałek Witek. - Jest prośba posłów PO, że nie działa (system do głosowania - red.) - powiedziała Witek. "Wyniki, wyniki" - skandowali posłowie opozycji. - Decyzją marszałka anuluję głosowanie - powiedziała Elżbieta Witek.

1200_Pawłowicz_Piotrowicz_PAP.jpg
Krystyna Pawłowicz, Stanisław Piotrowicz oraz Jakub Stelina nowymi sędziami TK

Wywołało to oburzenie posłów opozycji. Przeprowadzone zostało powtórne głosowanie, w którym wybrano czterech posłów PiS do KRS. Powtórzenie głosowania ponownie wywołało oburzenie posłów opozycji.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Sejm uchwalił ustawę o Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych

Poseł Lewicy Krzysztof Gawkowski zażądał powtórzenia głosowania. Gawkowski powiedział, że zarejestrowana została wypowiedź jednej z posłanek PiS, która miała powiedzieć marszałek, że należy powtórzyć głosowanie, ponieważ PiS przegra.

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sondaż: PiS niezmiennie z największym poparciem Polaków

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2019 14:54
Prawo i Sprawiedliwość utrzymuje największe poparcie spośród partii politycznych - wynika z sondażu Social Changes dla wPolityce.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PiS o projekcie ws. "trzynastek": nie wprowadza negatywnych skutków

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2019 23:20
 - Proponowana zmiana nie wprowadza negatywnych skutków dla osób niepełnosprawnych - przekonywała w Sejmie Gabriela Masłowska (PiS) w debacie nad projektem ws. finansowania tzw. trzynastych emerytur.
rozwiń zwiń