Niewiele firm korzysta z elastycznego czasu pracy
Niewiele przedsiębiorstw skorzystało z możliwości regulowania czasu pracy, jakie od półtora roku daje im kodeks. Chętnych będzie jednak przybywać - pisze "Puls Biznesu".
2015-02-03, 07:47
Z danych Państwowej Inspekcji Pracy wynika, że do 15 stycznia elastyczny czas pracy wprowadziło tylko 1319 pracodawców. Według ministerstwa pracy, mogło to wynikać z tego, że pracodawcy nie mogli się porozumieć ze związkami zawodowymi.
Zgoda związków zawodowych lub przedstawicieli pracowników
Zgodnie z ustawą, na uelastycznienie czasu pracy muszą się zgodzić działające w firmie związki zawodowe lub przedstawiciele pracowników. Zwracają oni uwagę, że te rozwiązania to tak naprawdę likwidacja nadgodzin, co uderza w pracowników i napełnia kieszenie pracodawców. Jak mówią, ustawa nie poprawiła też sytuacji na rynku pracy.
Według statystyk Państwowej Inspekcji Pracy wynika, że możliwością uelastycznienia czasu pracy były zainteresowanie przede wszystkim duże przedsiębiorstwa.
IAR, awi
REKLAMA
REKLAMA