PGE Narodowy będzie przechodził zmiany. Stanie się m.in. bazą dla start-upów
Stadion Narodowy (funkcjonujący od kilku miesięcy pod nazwą PGE Narodowy) to nie tylko mecze, koncerty, czy lodowisko. To także centrum biurowe. A za kilka lat na jego błoniach może ponownie pojawić się sprzęt budowlany.
2016-01-26, 20:28
Posłuchaj
W najbliższych planach (na ten kwartał) znajduje się otwarcie nowej powierzchni dla start-upów mówi Jakub Opara, prezes spółki PL.2012+, która zarządza stadionem. Biura powstają we współpracy z siecią akceleratorów Business Link.
- Business Link wynajął około 5000 metrów kwadratowych, na których docelowo ma być skupionych ponad 500 start-upów – wyjaśnia.
W dalszych planach zarządcy stadionu znajduje się budowa hali koncertowej oraz hotelu
- To jest jedyny taki teren w Warszawie. Prawie 38 hektarów ziemi, która posiada plan zagospodarowania przestrzennego, który powoduje, że zabudowa nigdy nie będzie czysto komercyjna. Oczywiście najłatwiej byłoby wybudować tam budynki mieszkalne, centra handlowe i to było by najprostsze z punktu widzenia biznesowego. Ale nie o to chodzi – podkreśla gość.
- Wzorem stoli europejskich, potrzeba w Warszawie terenu, który będzie spełniał funkcje sportowe, kulturalne, ale również będzie mógł być centrum wystawienniczym, kongresowym, jak również parkiem rozrywki, przewidziane byłyby tam różnego rodzaju atrakcje. Jesteśmy na to otwarci i będziemy starali się posunąć tą inwestycję do przodu – dodaje.
REKLAMA
Prezes PL.2012+ nie wyklucza skorzystania z formuły PPP. Spółka zamknęła 2015 rok zyskiem. Jak podkreślał Jakub Opara ostateczny wynik sprawdzany jest jeszcze przez rewidenta.
Krzysztof Rzyman, fko
REKLAMA