Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi SMS-ami o Loterii Paragonowej

MF ostrzega przed fałszywymi SMS-ami o Loterii Paragonowej, które służą wyłudzaniu pieniędzy.

2016-02-18, 14:34

 Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi SMS-ami o Loterii Paragonowej
Duże sieci handlowe odpowiednio zadbały o komunikację spadku cen.Foto: Pixabay

Ministerstwo finansów poinformowało w czwartek w komunikacie, że organizatorzy loterii oraz administracja podatkowa nie rozsyłają SMS-ów do uczestników konkursu.

Fałszywy SMS informuje o wylosowanym paragonie i prosi o odpowiedź

"Ostrzegamy przed wiadomościami SMS, które rozsyłają podmioty wykorzystujące popularność Narodowej Loterii Paragonowej, aby wyłudzić pieniądze. Organizatorzy loterii oraz administracja podatkowa nie rozsyłają wiadomości SMS o treści (pisownia oryginalna - PAP): „NARODOWY KONKURS PARAGONOWY. Dzwoniliśmy, gdyż masz SZCZESLIWY PARAGON i możesz zamienic go na ZWROT KWOTY 500ZL! TERAZ ZA DARMO odpisz: AC na 60177" - poinformowało ministerstwo.

Tymczasem ministerstwo wysyła e-maila i dzwoni do zwycięzców


Resort wskazał, że organizator Narodowej Loterii Paragonowej w dniu losowania wysyła do zwycięzców e-maila, a następnego dnia kontaktuje się telefonicznie.

Kolejne nagrody wręczono w ubiegłym tygodniu

W ubiegłym tygodniu ministerstwo wręczyło nagrody kolejnym zwycięzcom (ze styczniowego losowania) Narodowej Loterii Paragonowej, w tym Opla Astrę za zwycięski paragon oraz - po raz pierwszy nagrodę specjalną, Opla Insignię, za paragon „branżowy" (pochodzący z branży „fryzjerstwo i pozostałe zabiegi kosmetyczne"). Natomiast 15 lutego losowano po raz kolejny nagrodę główną - samochód Opel Astra oraz dwa multimedialne iPady Air 2.

Powiązany Artykuł

zakupy paragon 1200.jpg
Loteria Paragonowa: pierwsze losowanie nagrody specjalnej

Od października do grudnia Polacy zarejestrowali już 46 mln paragonów

Narodowa Loteria Paragonowa to akcja edukacyjna resortu, która ma uświadomić Polakom, jak ważna jest ich rola w kształtowaniu uczciwego obrotu gospodarczego. Ministerstwo tłumaczy, że biorąc paragon wspiera się uczciwych przedsiębiorców i uczciwą konkurencję między nimi. Zgodnie z danymi MF od października do grudnia Polacy zarejestrowali prawie 46 milionów paragonów fiskalnych, z czego 1 milion pochodził z branży „fryzjerstwo i pozostałe zabiegi kosmetyczne".

Loteria przynosi efekty – rośnie liczba zarejestrowanych kas fiskalnych

MF wyjaśnia, że branże usługowe premiowane w loterii zostały wytypowane w związku z wprowadzeniem w 2015 roku bezwzględnego obowiązku rejestrowania sprzedaży na kasach fiskalnych m.in. u fryzjerów, kosmetyczek, lekarzy i mechaników. W I kwartale 2016 r. branża premiowana to "prywatna praktyka lekarska i dentystyczna".

Jak informował w ubiegłym tygodniu wiceminister finansów Leszek Skiba, ministerstwo analizuje skutki loterii, niemniej widoczna jest zwiększająca się liczba zarejestrowanych kas fiskalnych. "Prawdopodobnie na przełomie kwietnia i maja będziemy mieli wyniki naszych analiz" – dodał Skiba.

PAP, jk

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej