X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Pieczątki znikną z urzędów

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2018 18:20
W ciągu najbliższego roku z ok. 170 ustaw i rozporządzeń zniknąć mają wymagania stosowania różnego rodzaju pieczątek i pieczęci. Rada Ministrów przyjęła dokument rekomendujący takie działanie.
Audio
  • Pieczątki odchodzą do lamusa. Czy to dobre rozwiązanie - sprawdzała w radiowej Jedynce Elżbieta Szczerbak z Naczelnej Redakcji Gospodarczej.
Z czasem pieczątki odejdą do lamusa. Tym bardziej, że obowiązek ich używania utrudnia elektronizację administracji
Z czasem pieczątki odejdą do lamusa. Tym bardziej, że obowiązek ich używania utrudnia elektronizację administracji Foto: pixabay

Pieczątka firmowa, pieczątka płatnika, pieczątka pracodawcy, pieczątka imienna, pieczątka wnioskodawcy, pieczątka nagłówkowa - to tylko przykłady wielu rodzajów stempli, których stosowanie wymuszają na przedsiębiorcach obowiązujące przepisy. To jednak ma się zmienić. Od lipca 2019 roku wymóg stosowania pieczątek  będzie zniesiony.

- To bardzo dobry krok - ocenia Jakub Bińkowski ze Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. 

Podobnego zdania jest Jarosław Sadowski, główny analityk Expandera, który podkreśla, że rezygnacja z pieczątek jest nieunikniona. 

- Tym bardziej, że gospodarka bez pieczątek to oszczędność czasu i pieniędzy - podkreśla Jakub Bińkowski

Obywatele i przedsiębiorcy wciąż będą mieli wybór. - W zależności o tego, co będzie dla nich wygodniejsze, będą mogli użyć pieczątki albo w inny sposób zamieścić dane ich identyfikujące - dodaje Jarosław Sadowski

- A z czasem pieczątki odejdą do lamusa. Tym bardziej, że obowiązek ich używania utrudnia elektronizację administracji - tłumaczy resort przedsiębiorczości i technologii, który pracuje nad uproszczeniem procedur administracyjnych.

Chodzi przecież o to by nasze kontakty z urzędami były jak najprostsze i przyjazne. A często przecież brak właściwej pieczątki na składanym dokumencie, tylko wydłuża rozpatrywanie spraw lub może skończyć się odmową przyjęcia wniosku. Przyjęty kierunek jest więc słuszny.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Elżbieta Szczerbak, kw  

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Będzie 1 mld zł na wsparcie innowacji. To pomoże Polsce awansować z szarego końca rankingów innowacyjności?

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2017 19:10
1 mld zł - takim budżetem będzie dysponować nowy międzyresortowy program wspierania innowacji – Infostrateg. Rozpoczęcie prac nad jego powstaniem ogłosił w środę, 31 maja, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin podczas inauguracji konferencji Impact'17 w Krakowie. Czy projekt ten pomoże Polsce w przyszłości awansować z szarego końca rankingów innowacyjności, na którym nasz kraj znajduję się obecnie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łatwiej będzie prowadzić działalność innowacyjną w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2017 20:57
Likwidacja lub ograniczenie barier w prowadzeniu działalności innowacyjnej oraz podniesienie atrakcyjności podatkowych instrumentów wsparcia działalności innowacyjnej w Polsce - takie mają być skutki ustawy, którą w środę bez poprawek zaakceptował Senat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Sprawdzimy Twój Eksperymentalny Pomysł" program dla firm, które nie korzystały z funduszy UE

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2018 12:40
Wsparcie przedsiębiorców, którzy nigdy nie korzystali z dofinansowania z funduszy europejskich, w ubieganiu się o środki dostępne w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (POIR) 2014-2020 – to cel uruchomionego przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju programu "Sprawdzimy Twój Eksperymentalny Pomysł" (STEP).   
rozwiń zwiń