more_horiz
Gospodarka

Wektory 2018: laureaci docenieni przede wszystkim za innowacje

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2019 18:45
Wśród laureatów Wektorów 2018, nagród przyznawanych przez Pracodawców RP, znalazł się między innymi: prezes PKO Banku Polskiego, Zbigniew Jagiełło, podsekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji, Wanda Buk czy prezes podolsztyńskiej spółki Alnea, Krzysztof Kamiński.
Audio
  • O przyznanych po raz 17. Wktorach - prestizowych nagrodach Pracodawców RP, mówią goście radiowej Jedynki./Aleksandra Tycner, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock, NicoElNino

Wektory 2018 - prestiżowe  nagrody Pracodawców RP otrzymały przede osoby i instytucje, które pokazały, że można skutecznie ścigać się z międzynarodowymi koncernami i prowadzić działalność  innowacyjną i odnosić sukcesy.

Najważniejsze - innowacje

− W tym roku Wektory przyznano ludziom, którzy mają dużo do powiedzenia, jeśli idzie o innowacje i nowe technologie, a więc to, co polskiej gospodarce jest obecnie najbardziej potrzebne - powiedział  Andrzej Malinowski, prezydent Pracodawców RP.


I jak podkreśla, dotyczy to wszystkich laureatów, m.in. pani Wandy Buk, która została doceniona za właściwą postawę urzędnika – nie stwarza kłopotów w relacjach z przedsiębiorcami a jednocześnie jest odpowiedzialna za cyfryzację.

Andrzej Malinowski, charakteryzując laureatów, wymienia m.in. Krzysztofa Kamińskiego, prezesa firmy Alnea.

Alnea – firma od robotów

− On odpowiada za wprowadzenie technologii, które jeszcze niedawno oglądaliśmy na filmach science fiction – mówi Malinowski.

− Alnea znajduje się w małej miejscowości Stawibuda pod Olsztynem i wykonuje zautomatyzowane, zrobotyzowane linie dla biznesu - mówi Krzysztof Kamiński.

Jak podkreśla szef firmy, rozwiązaniami Alnei chwalą się najwięksi producenci robotów na świecie, a robią je w firmie absolwenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.
− Mamy nadzieję, że ta nagroda zwróci na nas uwagę także polskich firm - dodaje Krzysztof Kamiński.

Super Wiktor dla Zbigniewa Jagiełło - prezesa PKO BP

Super Wektora  2018 otrzymał prezes PKO Banku Polskiego, Zbigniew Jagiełło - powiedział Andrzej Malinowski.
− To osoba, która przestawiła bardzo tradycyjny bank na bardzo nowoczesną i innowacyjną instytucję finansową – mówi Malinowski.

Nagrody przyznaje kapituła złożona z laureatów poprzednich edycji Wektorów.

W tym roku wręczono je po raz siedemnasty.

 

Aleksandra Michałek – Tycner, jk

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem