X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Allegro idzie na giełdę. To największy od dekady debiut

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2020 19:31
12 października do obrotu giełdowego na rynku podstawowym wprowadzone zostaną akcje Allegro, największego polskiego portalu aukcyjnego - poinformowała Giełda Papierów Wartościowych. Cenę akcji w IPO wyznaczono na 43 zł z przedziału 35-43 zł. Wartość oferty sięgnęła rekordowego poziomu 10,6 mld zł, a wycena spółki na giełdzie - przy cenie sprzedaży akcji w ofercie – przekracza 44 mld zł.
Kiedy Allegro.pl przejmie eBilet?
Kiedy Allegro.pl przejmie eBilet? Foto: shutterstock

To oznacza, że Allegro będzie największą krajową spółką na GPW.

"Zarząd Giełdy postanawia wprowadzić z dniem 12 października 2020 r. do obrotu giełdowego na rynku podstawowym jeden miliard dwadzieścia trzy miliony dwieście pięćdziesiąt pięć tysięcy osiemset czternaście) akcji zwykłych spółki ALLEGRO.EU SOCIÉTÉ ANONYME, o wartości nominalnej jeden grosz każda" - podała w komunikacie GPW.

Reuters pisze, że Allegro planuje pozyskać ok. 1 mld zł (256 mln dolarów) z emisji ponad 23 mln nowych akcji i przeznaczyć uzyskane środki na spłatę zadłużenia.

Agencja pisze, że oczekuje się, iż Allegro przyciągnie więcej firm na giełdę, która ma trudności z nowymi ofertami i odnotowuje spadek obrotów.

Zmieni też profil giełdy, na której tradycyjnie dominują banki.

handel on-line1200.jpg
COVID-19 zmienia też handel on-line. Zobacz, jak można go ulepszyć, by sprzedawać więcej

Jak dodano w komunikacie GPW, faza notowań ciągłych rozpocznie się o godz. 9.15 i potrwa do 16.50.

Zamiar przeprowadzenia oferty publicznej i debiutu na GPW Allegro ogłosiło 14 września tego roku.

Zysk netto spółki w pierwszym półroczu br. wzrósł do 289,7 mln zł z 195,7 mln zł w tym samym okresie ubiegłego roku.

Serwis aukcyjny działa od 1999 r.

Allegro powstało po sukcesie amerykańskiego serwisu aukcyjnego eBay. Założone w 1999 roku przez poznańską spółkę Surf Stop Shop sp. z o.o., w marcu 2000 roku zostało przejęte przez QXL.com PLC i tym samym stało się polskim oddziałem tego brytyjskiego przedsiębiorstwa specjalizującego się w budowie serwisów aukcyjnych.

Od 26 stycznia 2011 roku spółki QXL Poland, OtoMoto, Ceneo, Bankier i Internet Service stanowią jedną spółkę o nazwie Grupa Allegro.

PAP, Reuters, GPW, Business Insider, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przeniesienie handlu do internetu. Rządowy projekt dla przedsiębiorców na czas pandemii

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2020 16:20
"Przenieś swoją firmę do internetu. Zarabiaj na e-handlu" to rządowy projekt biznesowy skierowany do mikro, małych i średnich przedsiębiorców posiadających sklepy stacjonarne. Ma zachęcić firmy, które do tej pory nie prowadziły sprzedaży e-commerce, do współpracy z platformami sprzedaży internetowej. Partnerami są najwięksi polscy operatorzy sprzedaży online.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Internet otwiera nowe możliwości dla biznesu. Większość małych firm zamierza to wykorzystać

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 13:33
Epidemia koronawirusa zmusiła wielu przedsiębiorców do przeniesienia działalności do sieci, najszybciej przystosowały się do tego małe firmy - wynika z badania "KoronaBilansu MŚP". W najbliższym czasie aktywniejsze działania online planuje 62,5 proc. z nich.
rozwiń zwiń