X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Allegro idzie na giełdę. To największy od dekady debiut

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2020 19:31
12 października do obrotu giełdowego na rynku podstawowym wprowadzone zostaną akcje Allegro, największego polskiego portalu aukcyjnego - poinformowała Giełda Papierów Wartościowych. Cenę akcji w IPO wyznaczono na 43 zł z przedziału 35-43 zł. Wartość oferty sięgnęła rekordowego poziomu 10,6 mld zł, a wycena spółki na giełdzie - przy cenie sprzedaży akcji w ofercie – przekracza 44 mld zł.
Kiedy Allegro.pl przejmie eBilet?
Kiedy Allegro.pl przejmie eBilet? Foto: shutterstock

To oznacza, że Allegro będzie największą krajową spółką na GPW.

"Zarząd Giełdy postanawia wprowadzić z dniem 12 października 2020 r. do obrotu giełdowego na rynku podstawowym jeden miliard dwadzieścia trzy miliony dwieście pięćdziesiąt pięć tysięcy osiemset czternaście) akcji zwykłych spółki ALLEGRO.EU SOCIÉTÉ ANONYME, o wartości nominalnej jeden grosz każda" - podała w komunikacie GPW.

Reuters pisze, że Allegro planuje pozyskać ok. 1 mld zł (256 mln dolarów) z emisji ponad 23 mln nowych akcji i przeznaczyć uzyskane środki na spłatę zadłużenia.

Agencja pisze, że oczekuje się, iż Allegro przyciągnie więcej firm na giełdę, która ma trudności z nowymi ofertami i odnotowuje spadek obrotów.

Zmieni też profil giełdy, na której tradycyjnie dominują banki.

handel on-line1200.jpg
COVID-19 zmienia też handel on-line. Zobacz, jak można go ulepszyć, by sprzedawać więcej

Jak dodano w komunikacie GPW, faza notowań ciągłych rozpocznie się o godz. 9.15 i potrwa do 16.50.

Zamiar przeprowadzenia oferty publicznej i debiutu na GPW Allegro ogłosiło 14 września tego roku.

Zysk netto spółki w pierwszym półroczu br. wzrósł do 289,7 mln zł z 195,7 mln zł w tym samym okresie ubiegłego roku.

Serwis aukcyjny działa od 1999 r.

Allegro powstało po sukcesie amerykańskiego serwisu aukcyjnego eBay. Założone w 1999 roku przez poznańską spółkę Surf Stop Shop sp. z o.o., w marcu 2000 roku zostało przejęte przez QXL.com PLC i tym samym stało się polskim oddziałem tego brytyjskiego przedsiębiorstwa specjalizującego się w budowie serwisów aukcyjnych.

Od 26 stycznia 2011 roku spółki QXL Poland, OtoMoto, Ceneo, Bankier i Internet Service stanowią jedną spółkę o nazwie Grupa Allegro.

PAP, Reuters, GPW, Business Insider, jk

Czytaj także

Przeniesienie handlu do internetu. Rządowy projekt dla przedsiębiorców na czas pandemii

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2020 16:20
"Przenieś swoją firmę do internetu. Zarabiaj na e-handlu" to rządowy projekt biznesowy skierowany do mikro, małych i średnich przedsiębiorców posiadających sklepy stacjonarne. Ma zachęcić firmy, które do tej pory nie prowadziły sprzedaży e-commerce, do współpracy z platformami sprzedaży internetowej. Partnerami są najwięksi polscy operatorzy sprzedaży online.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Internet otwiera nowe możliwości dla biznesu. Większość małych firm zamierza to wykorzystać

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 13:33
Epidemia koronawirusa zmusiła wielu przedsiębiorców do przeniesienia działalności do sieci, najszybciej przystosowały się do tego małe firmy - wynika z badania "KoronaBilansu MŚP". W najbliższym czasie aktywniejsze działania online planuje 62,5 proc. z nich.
rozwiń zwiń