X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Poczta Polska uruchomiła witrynę z dostępem do usług cyfrowych

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2020 12:41
Poczta Polska uruchomiła w niedzielę specjalną witrynę internetową, umożliwiającą szybki dostęp do rozproszonych dotychczas usług cyfrowych. Na jednej stronie można m.in. nadać przekaz, kupić znaczek, wygenerować naklejkę na paczkę czy zapłacić mandat.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Sebastian Furmanek / Shutterstock.com

Poprzez stronę www.poczta-cyfrowa.pl klienci poczty mogą np. skorzystać z usługi eINFO, czyli elektroniczego awizo, czy możliwości złożenia żądania dosyłania przesyłek na nowy adres, jeśli został zmieniony.

Aby skorzystać ze strony trzeba mieć profil zaufany

Z usług tych klienci mogą skorzystać przy wykorzystaniu Profilu Zaufanego, którym potwierdzają swoją tożsamość. Jest możliwość wykonania cyfrowego przekazu pocztowego bądź usługi przesłania pieniędzy. Poczta udostępnia również możliwość szybkiego zapłacenia mandatu.

shutterstock poczta polska 1200.jpg
Poczta Polska reaguje na rozwój e-commerce - do 2022 r. udostępni kolejne tysiące automatów paczkowych

Cała paleta usług cyfrowych

Jest możliwość zamówienia prenumeraty wprost do skrzynki na listy, oraz dostęp do sklepu z kolekcjami znaczków i kartek. Strona umożliwia też kupienie znaczka pocztowego czy wysłanie kartki pocztowej. Klienci mogą za jej pośrednictwem wygenerować nalepkę adresową do nadania paczki, którą można następnie szybko nadać w blisko 400 placówkach pocztowych, dzięki rozwiązaniu typu fast track, które zostało wprowadzone m.in. w największych miastach Polski.

W wytypowanych placówkach klienci wysyłający paczkę będą obsługiwani poza kolejnością, a dedykowane dla nich okienko będzie oznaczone specjalną naklejką - przypomniała Poczta w komunikacie.


Dla klientów z grupy eCommerce, Poczta zaimplementowała dostęp do eSklepu, gdzie można znaleźć produkty do pakowania i zabezpieczania zawartości przesyłek, zarówno listów, jak i paczek.


znaczki-1200.jpg
Rewolucja na poczcie. Wkrótce znaczki nie będą już potrzebneJak podała Poczta, strona umożliwia także skorzystanie z usług ubezpieczeniowych i bankowych, które oferują spółki z Grupy Kapitałowej Poczty Polskiej, tj. Ubezpieczenia Turystycznego czy możliwości zaciągnięcia kredytu gotówkowego.

Stronę uruchomiono w niedzielę, 18 października, co jest związane z przypadającymi tego dnia 462. urodzinami Poczty Polskiej.

- Dokładnie 462 lata temu, 18 października, król Zygmunt II August założył Pocztę Polską. Od wieków Poczta zapewnia łączność obywatelom i instytucjom. Misja Poczty nie zmieniła się, ale zmieniła się technologia - oświadczył prezes Poczty Tomasz Zdzikot.

Jak podkreślił, obecnie strategicznym kierunkiem rozwoju jest informatyzacja usług i przekształcenie się w Narodowego Operatora Cyfrowego.

- Uruchomiona dziś strona internetowa to swoisty "cyfrowy portfel" usług Grupy Poczty Polskiej, umożliwiający naszym klientom wygodny dostęp do cyfrowych usług pocztowych, finansowych i ubezpieczeniowych - dodał Zdzikot.

 W tym roku oprócz 462 urodzin @PocztaPolska obchodzimy również 500. rocznicę urodzin założyciela -Zygmunta II Augusta!#DzienPocztyPolskiej #DzienLacznosciowca #SwietoPoczty pic.twitter.com/F8lp8in5SK

 Kolejnym etapem będzie udostępnienie nowoczesnej aplikacji mobilnej oraz nowa strona dla wszystkich spółek z pocztowej grupy kapitałowej - zaznaczył prezes Poczty Polskiej.

- Rozwój informatyczny i technologiczny, to obecnie jedno z najważniejszych wyzwań dla szeregu branż i przedsiębiorstw. Pandemia przyspieszyła cyfryzację naszego życia, a Poczta Polska chce sprostać oczekiwaniom klientów informatyzując swoje usługi - oświadczył wiceprezes Poczty Krzysztof Falkowski.

PAP, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wystarczy PIN, by odebrać paczkę. Poczta Polska wprowadza kolejne ułatwienia

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2020 12:41
Poczta Polska wprowadziła możliwość odbioru paczek przy użyciu kodu PIN otrzymanego w wiadomości SMS albo e-mailem. To kolejny bezkontaktowy sposób odbioru przesyłek, jaki w ostatnich tygodniach Poczta Polska wdrożyła w celu ograniczenia ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa oraz zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa pracownikom, klientom i partnerom biznesowym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bank Światowy: polska gospodarka jest oparta o solidne fundamenty - spowolni, ale odrobi straty

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2020 12:00
Polskiej gospodarki pandemia koronawirusa nie pokona, gdyż oparta jest na solidnych fundamentach, ale w 2020 r. pierwszy raz od niemal 30 lat zanotuje recesję 3,9 proc., aby w 2021 r. zacząć stopniowo odrabiać straty - wynika z opublikowanego w środę raportu Banku Światowego.
rozwiń zwiń