X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

E-mikrofirma. Jest nowa wersja aplikacji do składania JPK_VAT z deklaracją

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2020 13:00
Od 1 października 2020 r. obowiązuje nowy JPK_VAT z deklaracją. Jeden plik zastąpił składane dotychczas oddzielnie deklaracje VAT-7 lub VAT7K z załącznikami i informację JPK_VAT. Podatnicy mogą wykorzystywać do tego bezpłatne narzędzia udostępnione przez Ministerstwo Finansów: aplikację e-mikrofirma, formularz interaktywny i aplikację Klient JPK_WEB.  
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Pierwsze pliki według nowej struktury, dotyczące okresu rozliczeniowego za październik 2020 r., składa się do 25 listopada 2020 r. Wszystkie narzędzia dostępne są na stronie podatki.gov.pl/jpk-vat-z-deklaracja w zakładce: bezpłatne narzędzia.


pit podatki 1200.jpg
Bezpłatne narzędzia pomogą złożyć JPK_VAT z deklaracją. Zobacz wytyczne resortu finansów

E-mikrofirma

Aplikacja umożliwia wystawianie i zapisywanie faktur krajowych, stworzenie ewidencji VAT oraz wygenerowanie i wysyłanie plików JPK_V7M i JPK_V7K, a także JPK_FA. Nowa wersja aplikacji zastąpiła jej dotychczasową wersję desktopową. Korzystanie z niej wymaga dostępu do internetu. Do aplikacji będzie się można zalogować za pomocą profilu zaufanego, e-dowodu lub bankowości elektronicznej.

Dotychczasowi użytkownicy tego narzędzia będą mogli płynnie przejść na użytkowanie nowej wersji z rozbudowanymi funkcjonalnościami, dzięki wbudowanej opcji importu-eksportu danych. Nowe narzędzie będzie też obsługiwać wersje historyczne JPK_VAT dla potrzeb ewentualnych korekt wcześniejszych okresów. W celu zachowania dotychczasowej historii należy wgrać do nowej aplikacji aktualną kopię zapasową stworzoną w aplikacji desktopowej (ustawienia – wykonaj kopię zapasową).

Formularz interaktywny

Formularz jest prostym w obsłudze narzędziem webowym, wymagającym połączenia z internetem. Zastąpił on dotychczasowy plik w formacie CSV. Umożliwia przygotowanie i wysyłanie nowego JPK_VAT z deklaracją w dwóch wariantach: dla podatników rozliczających się miesięcznie – JPK_V7M i kwartalnie – JPK_V7K. Z narzędzia mogą korzystać także podatnicy posiadający kontrahentów zagranicznych.


podatki kalkulator 1200.jpg
Nowy JPK_VAT z deklaracją dla wszystkich przedsiębiorców. Od dziś nowe zasady

Klient JPK_WEB

Umożliwia weryfikację, szyfrowanie, podpisywanie i przesyłanie plików. Narzędzie obsługuje również pozostałe pliki JPK na żądanie. Na stronie podatki.gov.pl/jpk-vat-z-deklaracja w zakładce: pliki do pobrania został opublikowany podręcznik użytkownika nowej aplikacji.

Dodatkowe informacje

Przydatne informacje, materiały pomocnicze oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania można znaleźć w zakładce podatki.gov.pl/jpk-vat-z-deklaracja. Szczegółowych informacji w zakresie nowego JPK_VAT udziela również infolinia Krajowej Informacji Skarbowej:

  • 22 330 03 30 (z telefonów komórkowych),
  • 801 055 055 (z telefonów stacjonarnych),
  • +48 22 330 03 30 (z zagranicy).

Numery są czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00.

Wszystkie narzędzia dostępne są na stronie podatki.gov.pl/jpk-vat-z-deklaracja w zakładce: bezpłatne narzędzia. W sprawach technicznych dotyczących plików JPK – w tym w sprawie aplikacji e-mikrofirma można pisać na adres jpk.helpdesk@mf.gov.pl.

 

PolskieRadio24.pl/mf.gov.pl/DoS

 

Zobacz więcej na temat: vat JPK firma GOSPODARKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jednakowy podatek na podobne towary. Zobacz, co jeszcze zmieni nowa matryca VAT

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2020 11:11
1 lipca wchodzi w życie nowa matryca VAT. Według doradców podatkowych dzięki temu podobne towary będą podlegać jednej stawce, nie będzie więc sytuacji, że musztarda jest opodatkowana inaczej niż sos musztardowy, jak obecnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy wzór JPK_VAT już obowiązuje. Sprawdź, co się zmieni

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2020 09:47
Od dziś zaczyna obowiązywać JPK_V7, czyli nowy wzór Jednolitego Pliku Kontrolnego. Przedsiębiorcy będą oznaczać w nim specjalnymi kodami niektóre transakcje, towary i usługi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sejm znowelizował ustawy fiskalne. Mają uniemożliwić wyprowadzanie pieniędzy do rajów podatkowych

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2020 19:07
Sejm uchwalił w środę nowelizację ustawy wprowadzającą opodatkowanie CIT spółek komandytowych oraz ograniczającą tzw. ulgę abolicyjną. Głównym celem zmian jest uszczelnienie systemu podatkowego i obrona przed wyprowadzaniem pieniędzy do rajów podatkowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ZUS: są błędy we wnioskach firm o tarczę 5.0. Zobacz, jak ich uniknąć

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2020 16:44
Przedsiębiorcy, którzy nie prowadzili działalności gospodarczej w ubiegłym roku, nie mogą liczyć na dodatkowe świadczenie postojowe oraz zwolnienie z opłacania składek w ramach tarczy antykryzysowej 5.0. Nie spełniają bowiem jednego z istotnych warunków wskazanych w ustawie - informuje ZUS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Walka ze skutkami pandemii. Niektóre darowizny będzie można odliczyć od dochodu podwójnie

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2020 09:50
W najbliższych trzech miesiącach każda złotówka przeznaczona na wsparcie ochrony zdrowia i szkolnictwa będzie podwójnie, aż w 200-proc., odliczona od dochodu - zapowiada Ministerstwo Finansów.
rozwiń zwiń