X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Tarcza antykryzysowa dla firm przedłużona o kolejny miesiąc. Zobacz, kto i na jakich zasadach może z niej skorzystać

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 18:54
Tarcza antykryzysowa dla firm została przedłużona na następne miesiące. Kto i na jakich warunkach będzie mógł skorzystać z tego wsparcia, mówi w radiowej Jedynce Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju, pracy i technologii.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Drazen Zigic

- Tarcza obejmuje zarówno ochronę miejsc pracy pracowników jak i wsparcie dla samych przedsiębiorców - wyjaśnia Olga Semeniuk.

I jak dodaje gość Polskiego Radia, rząd zdecydował się na przedłużenie tarczy branżowej, która składa się z czterech instrumentów.

Posłuchaj

04:38 semeniuk.mp3 Tarcza antykryzysowa dla firm została przedłużona na następne miesiące. Kto i na jakich warunkach będzie mógł skorzystać z tego wsparcia, mówi w radiowej Jedynce Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju, pracy i technologii./Justyna Golonko, Polskie Radio/.

 Tarcza przewiduje cztery narzędzia wsparcia

- I jest to zwolnienie ze składek ZUS-u na określony miesiąc, następnie – świadczenie postojowe dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, po trzecie bezzwrotną dotację małą w wysokości 5 tys. zł dla mikro i małych przedsiębiorców oraz dopłatę w wysokości 2 tys. zł do wynagrodzeń pracowników zatrudnionych na umowę o pracę i umowy zlecenie - wymienia gość Polskiego Radia.

Wsparcie przeznaczone dla kolejnych branż i gałęzi gospodarczych

Jak dodaje, te wszystkie instrumenty zostają przedłużone dla 49 kodów PKD znajdujących się w tarczy branżowej uchwalonej przez Sejm, rozszerzone zostaje również rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów o kolejne kody PKD dla tych gałęzi gospodarki, które znajdują się w lockdownie od minionej soboty.

- Tym samym wsparciem objęte zostaną branże zapisane w 69 kodach PKD, a wartość pomocy sięgnie ponad 7 mld zł miesięcznie – mówi wiceminister.

Przypomina, że pierwotnie tarcza branżowa opiewała na 4 mld zł, dzisiaj z rozszerzeniem o nowe kody PKD mamy 7 mld zł, a oprócz tego mamy anulację 7 mld zł wypłaconych w ramach tarczy branżowej 1.0 dla przedsiębiorców, którzy otrzymali wsparcie z PFR w ubiegłym roku.

Gość Polskiego Radia wyjaśnia ponadto, że kolejne narzędzie – czyli dotacja 5 tys. zł może zostać spożytkowana tak na pracownika jak i na koszty stałe związane z utrzymaniem miejsca pracy.

- Korzystają z niej zazwyczaj samozatrudnieni jak i mikroprzedsiębiorcy – mówi Olga Semeniuk.

Justyna Golonko, jk

 

Zobacz więcej na temat: GOSPODARKA