Tesla warta bilion dolarów. Tyle wynosi wycena giełdowa koncernu Elona Muska

Tesla - największy na świecie producent samochodów elektrycznych bije kolejny rekord – kapitalizacja, czyli wartość giełdowa koncernu, przekroczyła bilion dolarów.

2021-10-25, 21:35

Tesla warta bilion dolarów. Tyle wynosi wycena giełdowa koncernu Elona Muska
Zdjęcie ilustracyjne. Foto: shutterstock, Daniel Fung

Jak twierdzą analitycy, to efekt entuzjazmu inwestorów giełdowych, którzy zareagowali na zdobycie przez Teslę największego w historii zamówienia od firmy Hertz wynajmującej samochody.

Koncern ten zdecydował się na zamówienie 100 tysięcy pojazdów elektrycznych.

Jedna akcja Tesli warta ponad 995 dolarów, Tesla Mannequin 3 sprzedaje się jak ciepłe bułki

Akcje Tesli wzrosły o ponad 9,5% do 995,75 USD, dzięki czemu wycena korporacji wyniosła 1 bilion dolarów.

REKLAMA

Jak powiedział Craig Irwin, analityk Roth Capital., to jest "jeszcze jeden stabilny dowód na to, że pojazdy elektryczne wkraczają do głównego nurtu".

Dodajmy do tego, że model Tesla Mannequin 3 był w zeszłym miesiącu najlepiej sprzedającym się samochodem w Europie. Poinformowała o tym w poniedziałek agencja konsultingowa JATO Dynamics.

Powiązany Artykuł

Elon Musk 1200.jpg
Elon Musk najbogatszym człowiekiem świata. Jego fortuna warta jest 236 mld dolarów

Tesla w super gronie. Razem z: Apple, Microsoft, Alphabet…

To wszystko sprawia, że Tesla jest najbardziej cenionym ze wszystkich światowych producentów samochodów i w ten sposób firma Elona Muska puka do drzwi elitarnego klubu, w którym znalazły się takie giganty jak: Apple, Amazon, Microsoft i Alphabet.

Jak powiedział Craig Irwin, analityk Roth Capital, to jest  „Jeszcze jeden stabilny dowód na to, że pojazdy elektryczne wkraczają do głównego nurtu”.

REKLAMA

Sukces zaskoczył Teslę?

Tymczasem sukces koncernu, nie oznacza, że wszystko idzie gładko. Jak informują eksperci, Tesla zmaga się z przytłaczającymi problemem, jakim jest przekształcenie się z elitarnego, w  masowego, producenta samochodów.

Powiązany Artykuł

tesla1200.jpg
Najcenniejsze marki motoryzacyjne w 2021 r. Na pierwszym miejscy Tesla, na drugim - "japończyk"

Gdy lawinowo rośnie popyt  na te elektryczne auta, Tesla ma do czynienia z zaległościami w zamówieniach na swoje samochody i przedłużającymi się zakłóceniami łańcucha dostaw.

Główny dyrektor finansowy Tesli, Zachary Kirkhorn, ostrzegał handlowców w ostatnim tygodniu, że krótkoterminowe cele produkcyjne Tesli będą zależeć od rozwiązania tych zakłóceń i przyspieszenia rozwiązania dwóch problemów, związanych z produkcją akumulatorów w Austin i w Berlinie.

Tymczasem  Morgan Stanley zwiększył cenę docelową Tesli o 33% do 1200 dolarów, ponieważ dom maklerski spodziewa się, że producent samochodów elektrycznych przekroczy osiem milionów dostarczanych pojazdów w 2030 roku.

REKLAMA

Reuter, onlineev.com, jk

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej