X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Strategia KGHM do 2030 r. Spółka przedstawiła swoje priorytety

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2022 18:23
Krajowa produkcja miedzi na poziomie ok. 600 tys. ton, zwiększenie produkcji z zagranicznych aktywów spółki, zaspokojenie m.in. połowy konsumpcji energii z własnych źródeł - zakłada zatwierdzona w piątek przez radę nadzorczą strategia KGHM do 2030 r. z horyzontem do 2040 r.
KGHM ze strategią do 2030 r. Spółka ma utrzymać światową pozycję koncernu w sektorze wydobywczym miedzi oraz srebra
KGHM ze strategią do 2030 r. Spółka ma utrzymać światową pozycję koncernu w sektorze wydobywczym miedzi oraz srebraFoto: Shuttrstock

Spółka przekazała w piątkowym komunikacie, że rada nadzorcza zatwierdziła przedłożoną przez zarząd "Strategię Grupy Kapitałowej KGHM Polska Miedź do 2030 roku z horyzontem roku 2040".

Przypomniano, że od uchwalenia strategii KGHM na lata 2019-2023 minęły trzy lata. "W konsekwencji dynamicznych przemian, które miały miejsce w tym czasie w szeroko pojętym otoczeniu, dokonano przeglądu i odświeżenia przyjętych założeń strategicznych" - podkreślono.

"Należy zaktualizować plany na przyszłość"

Spółka wyjaśniła, że decyzja o aktualizacji wynika z kilku powodów. Wskazano m.in. zmiany w otoczeniu makroekonomicznym o znaczeniu strategicznym dla branży wydobywczej, w szczególności wynikające z zielonej transformacji.

Zwrócono uwagę również na doprecyzowanie działań KGHM w aspekcie wejścia na ścieżkę dekarbonizacji i zaangażowania na rzecz ochrony klimatu.

Firma chce też koncentrować się na zabezpieczeniu dostępu do bazy surowcowej dla przyszłej produkcji miedzi, ale również działać w kierunku rozwoju zdolności wydobywczych w obszarze innych metali i surowców mineralnych.

"Zasadność dokonania przeglądu i redefinicji zbiegła się również z nadzwyczajną sytuacją rynkową w związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2. Pomimo, iż KGHM poradził sobie wyjątkowo dobrze na tle rynku w tym trudnym czasie, to chcąc zachować dotychczasową elastyczność, należy zaktualizować plany na przyszłość" - dodano.

Czytaj także:

"5E" - najważniejsze elementy strategii

KGHM przekazał, że w efekcie przeglądu powstała strategia do 2030 roku z horyzontem roku 2040. "W celu odzwierciedlenia zmian w otoczeniu, zaktualizowane zostały dotychczasowe, cztery strategiczne kierunki rozwoju: elastyczność, efektywność, ekologia oraz e-przemysł o dodatkowy, piąty element - energię" - wyjaśniono.

Nowa strategia spółki "5E" to pięć filarów bazujących na pięciu zaktualizowanych kierunkach rozwoju. Dodano, że filarom przypisano zindywidualizowane cele główne oraz kluczowe mierniki sukcesu.

KGHM w strategii jako jeden z głównych celów wskazuje na umocnienie pozycji grupy jako globalnego gracza w sektorze górnictwa i hutnictwa.

W celach na rok 2030 wymieniono m.in. cel krajowej produkcji miedzi na ok. 600 tys. ton miedzi elektrolitycznej poprzez m.in. zwiększony przerób materiałów obcych i miedzi z recyklingu. KGHM chce również zwiększyć produkcję z zagranicznych aktywów spółki poprzez przedłużenie czasu życia czynnych kopalni, rozwój aktywów w ramach posiadanego portfela projektów górniczych oraz zwiększenie bazy zasobowej dzięki realizacji Strategii Eksploracji Zagranicznej.

Miedziowa spółka chce też utrzymać pozycję w pierwszej trójce producentów srebra na świecie, produkując ok. 1200 ton srebra rocznie.

KGHM - koncern niskoemisyjny, z własnymi, odnawialnymi źródłami energii

Spółka chce również dywersyfikować i dążyć do zrównoważonego rozwoju przez budowę własnych mocy wytwórczych z niskoemisyjnych źródeł. W 2030 r. planuje produkować tyle energii, by zaspakajać minimum połowę własnych potrzeb. Chce także zredukować emisję CO2 ze zużycia energii elektrycznej o 1 mln ton CO2.

KGHM w 2030 r. chce też poddawać recyklingowi 350 tys. ton złomu miedzi.

W kolejnym komunikacie spółka poinformowała o głównych założeniach budżetu na 2022 r.

Przekazano, że w 2022 r. rzeczowe nakłady inwestycyjne wyniosą 2 mld 835 mln zł, a pozostałe nakłady inwestycyjne - 202 mln zł. W 2022 r. KGHM planuje produkcję 392 tys. ton miedzi w koncentracie i 585 tys. ton miedzi elektrolitycznej. Zakłada też sprzedaż 583 tys. ton miedzi płatnej.

PAP, jk

 

Czytaj także

Koronawirus nie zaszkodził KGHM. Miedziowy koncern ze sporym zyskiem

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2020 15:21
- Zważywszy na okoliczności, pandemię koronawirusa, ostatnie 9 miesięcy było bardzo dobre dla KGHM – mówił w czwartek prezes spółki Marcin Chludziński. Po 9 miesiącach 2020 r. Grupa Kapitałowa KGHM zanotowała wzrost EBITDA o 306 mln zł, do 4 mld 418 mln zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rośnie liczba działających firm w Polsce. Najnowsze dane

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2021 14:59
Najnowsze dane dotyczące liczby działających firm wskazują, że najgorsze, czyli zakończenie czy zawieszenie działalności w związku z pandemią, mają one już za sobą. Jak podaje GUS, w rejestrze REGON na koniec listopada 2021 roku wpisanych było 4 826,2 tys. podmiotów gospodarki narodowej, tj. o 0,3 proc. więcej niż miesiąc wcześniej, a o 3,7 proc. więcej niż rok wcześniej. Tyle, że mniej rejestruje się nowych podmiotów gospodarczych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rekordowy rok fuzji i przejęć. W 2021 r. ich wartość na świecie przekroczyła 5 bilionów dolarów

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2021 21:29
Rok 2021 okazał się rokiem fuzji i przejęć – ich wartość na całym świecie pobiła rekord wszechczasów i wyniosła 5,63 biliona dolarów.
rozwiń zwiń