more_horiz
Gospodarka

PGNiG kolejny raz obniża ceny gazu dla biznesu. Sprawdź, jakich sektorów dotyczy zmiana

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2022 17:00
Największy sprzedawca detaliczny gazu PGNiG Obrót Detaliczny wprowadziło kolejną obniżkę cen gazu dla odbiorców biznesowych. Zapłacą oni o 35 proc. mniej w stosunku do cennika z początku roku - wynika z informacji zamieszczonych na stronie spółki.
Obniżka cen gazu obejmie m.in. piekarnie.
Obniżka cen gazu obejmie m.in. piekarnie.Foto: Glow Images/East News

Jak podano w informacji spółki, po obniżce z 14 stycznia o 25 proc. cennika "Gaz dla Biznesu" nr 9, od 1 lutego wprowadzono kolejną obniżkę o 10 pkt, tak, że nowe ceny są o 35 proc. niższe od poziomu sprzed 14 stycznia. Obniżona o 35 proc. cena obowiązuje do 31 marca, będą mogły z niej skorzystać między innymi piekarnie, zakłady fryzjerskie czy firmy usługowe.

Nowe ceny będą naliczone automatycznie

Jak poinformowało PGNiG OD, obniżka dotyczy ceny netto paliwa gazowego bez akcyzy, obniżką są objęci automatycznie wszyscy odbiorcy podlegający rozliczeniom za pobrane paliwo gazowe na podstawie cen określonych w zmienionym cenniku, w okresie obowiązywania obniżki. Skorzystanie z obniżki nie wymaga od odbiorców podjęcia jakichkolwiek działań, a ceny uwzględniające obniżkę będą automatycznie stosowane przez sprzedawcę w rozliczeniach z odbiorcami - podkreśliła spółka.

Sasin o obniżce cen gazu  dla biznesu: spółka błyskawicznie reaguje na zmiany

PGNiG błyskawicznie reaguje na zmiany zachodzące na rynku - przekazał PAP wicepremier, minister aktywów Jacek Sasin, podkreślając, że ceny gazu dla klientów biznesowych PGNiG Obrót Detaliczny na początku roku spadły o 25 proc., a od 1 lutego są niższe w sumie o 35 proc.

- PGNiG prowadzi swój biznes odpowiedzialnie, błyskawicznie reaguje na zmiany zachodzące na rynku, dbając o dobre wyniki spółki oraz mając na względzie interes swoich klientów - podkreślił Sasin.

"Ceny gazu dla klientów biznesowych na początku roku spadły o 25 proc., a od tego miesiąca są niższe aż o 35 proc." - zaznaczył wicepremier Sasin.

Jak przypomniał, obniżką będą objęci automatycznie wszyscy odbiorcy, podlegający rozliczeniom za pobrane paliwo gazowe na podstawie cen określonych w aktualnie stosowanym Cenniku "Gaz Dla Biznesu" nr 9 PGNiG OD.

PAP, jk

REKLAMA