more_horiz
Gospodarka

Kable precz! Ładowanie bezprzedwodowe tuż, tuż?

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2017 11:26
Firma, która pierwsza zaoferuje na rynku całkowicie bezprzewodowy system ładowania takich urządzeń, jak np. smartfony, zarobi krocie. Jest już faworyt w tym technologicznym wyścigu.
Bezprzewodowe ładowanie coraz bliżej. Nowa technologia ma to umożliwić.
Bezprzewodowe ładowanie coraz bliżej. Nowa technologia ma to umożliwić.Foto: PIXABAY

Światowe Media technologiczne obiegła wiadomość, że autorski pomysł ładowania urządzeń bez konieczności podłączania ich do klasycznych ładowarek z kablem przedstawił amerykański startup Energous.

Prąd na odległość bez kabla

Urządzenie o nazwie WattUp nie potrzebuje fizycznego kontaktu ładowanego sprzętu z ładowarką. Wystarczy do niego oraz do źródła energii podłączyć niewielkie moduły, które potrafią przesyłać i odbierać energię na odległość.

Na razie udało się to na dystansie niespełna metra. Technologia polega z grubsza na konwersji energii elektrycznej na fale radiowe przesyłane pomiędzy nadajnikiem a odbiornikiem. Jest czymś znacznie praktyczniejszym od obecnych już na rynku ładowarek indukcyjnych.

W sklepach nie tak prędko

Na razie firma nie ma jeszcze bezprzewodowych urządzeń gotowych do sprzedaży. Trwają bowiem ostatnie prace i starania o odpowiednie certyfikaty, ale już w styczniu, podczas wielkich targów technologicznych CES 2018 w Las Vegas, poznamy bliżej ten, być może, przełomowy wynalazek. 

Akkal, NRG

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem