X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

"Mieszkanie plus". Będzie łatwiejszy dostęp do gruntów Skarbu Państwa

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2019 08:10
Po uchwaleniu przez Sejm nowelizacji ustawy o Krajowym Zasobie Nieruchomości - ma sprawniej aniżeli dotąd przebiegać realizacja programu "Mieszkanie Plus".
Audio
  • Jakie zmiany i ułatwienia ma przynieść uchwalona przez Sejm ustawa o Krajowym Zasobie Nieruchomości? - o tym mówił w radiowej Jedynce wiceprezes PFR Nieruchomości Grzegorz Muszyński. (Justyna Golonko)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Nowelizacja pozwoli na zwiększenie zasobu gruntów, które będzie można wykorzystać na cele mieszkaniowe przez Krajowy Zasób Nieruchomości.

W ustawie wprowadzono m.in. przepisy umożliwiające pozyskiwanie przez Krajowy Zasób Nieruchomości - nieruchomości stanowiących własność lub oddanych w użytkowanie wieczyste jednoosobowych spółek Skarbu Państwa.

Jak powiedział w radiowej Jedynce wiceprezes PFR Nieruchomości Grzegorz Muszyński - ustawa daje dostęp do nieruchomości Skarbu Państwa np. branży biznesowej, co dotąd było utrudnione, a program "Mieszkanie plus" ma charakter komercyjny.

Zdaniem resortu inwestycji i rozwoju ustawa o KZN wymagała zmian, ponieważ wtedy gdy była tworzona, rynek nieruchomości - a zwłaszcza rynek ziemi - wyglądał zupełnie inaczej.

Zmniejszyła się podaż gruntów, wzrosły ich ceny, a ceny materiałów i robocizny poszybowały w górę. To sprawiło, że realizacja programu budowy tanich mieszkań na wynajem okazała się niemożliwa na gruntach KZN, co teraz ma się zmienić.

Justyna Golonko, ak, NRG

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mieszkanie Plus i REIT-y lekiem na bolączki mieszkaniowe Polaków?

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2017 19:40
Pomimo tego, że deweloperzy biją kolejne rekordy w liczbie uzyskanych pozwoleń na budowę, rozpoczętych budów i oddanych mieszkań, brak własnego lokum to nadal ogromny problem dla wielu Polaków. Zaradzić ma temu, przynajmniej częściowo, rządowy program Mieszkanie Plus. Dostrzegając jego zalety, eksperci nie przewidują jednocześnie, że doprowadzi on do większych zmian na rynku mieszkaniowym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mieszkanie Plus: lokale mają być tanie i nowoczesne dzięki wykorzystaniu prefabrykatów

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2017 20:00
W czwartek, 27 kwietnia, architekci i producenci nowoczesnych prefabrykatów spotkali się w Warszawie z przedstawicielami władz, aby rozmawiać o tym, w jakiej technologii będą budowane mieszkania w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus, który może wprowadzić rewolucyjne zmiany na polskim rynku budowlanym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rząd przyjął projekt zmian w budownictwie socjalnym

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2017 15:00
Umożliwienie jednoczesnego finansowania budowy przez inwestorów i Unię Europejską, nowy instrument wsparcia finansowego dla gmin budujących mieszkania dla ubogich czy rezygnacja z używania pojęcia "lokal socjalny". To niektóre założenia projektu nowelizacji kilku ustaw dotyczących budownictwa socjalnego, który na dzisiejszym posiedzeniu przyjął rząd.
rozwiń zwiń