X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Program dla Śląska ma odtworzyć potencjał gospodarczy regionu

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2019 11:33
Na realizację Programu dla Śląska przeznaczamy 55 mld zł , z czego już zaangażowanych zostało 42 mld zł - poinformował minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Dodał, że program ma pomóc w odtworzeniu potencjału gospodarczego Śląska.
Audio
  • Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński mówi, że realizacja Programu dla Śląska jest zaawansowana. (Cz.1/IAR)
  • Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek mówi o Programie dla Śląska. (IAR)
Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński oraz wojewoda śląski Jarosław Wieczorek podczas konferencji prasowej Program dla Śląska.
Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński oraz wojewoda śląski Jarosław Wieczorek podczas konferencji prasowej Program dla Śląska.Foto: PAP/Paweł Supernak

Minister powiedział, że w programie znajduje się obecnie 85 przedsięwzięć, z czego 46 jest realizowanych w różnych dziedzinach, takich jak infrastruktura, nauka, innowacyjność, transport czy ochrona środowiska.

Podkreślił, że z Programu Infrastruktura i Środowisko przeznaczono około miliarda złotych tylko na poprawę jakości powietrza w województwie śląskim.

- W środę zakończyliśmy trzy nabory wniosków. Zainteresowanie samorządów jest ogromne - poinformował.

Przypomniał, że wcześniej o fundusze na termomodernizację mogły się starać tylko wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe, natomiast w tym konkursie mogły wystartować też samorządy.

- To ważna zmiana w programie i nasza odpowiedź na zapotrzebowanie zgłaszane przez samorządowców – dodał minister.

W sumie - jak podkreślił - o dofinansowanie ubiegają się 53 samorządy, łączny koszt wnioskowanych inwestycji wyniósł 913 milionów złotych, a wysokość dofinansowania unijnego to 500 milionów złotych. 

Na dofinansowanie termomodernizacji wielorodzinnych budynków mieszkaniowych, modernizacji sieci ciepłowniczych oraz promowanie nowoczesnej produkcji energii elektrycznej i ciepła Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju oraz Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przeznaczyli w zakończonym właśnie konkursie 270 milionów złotych.

IAR/PAP, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowa strategia rozwoju regionów. Zyskają słabiej rozwinięte części kraju

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2018 20:40
Nowa stategia rozwoju regionalnego niesie spore zmiany. Nie będzie już tak silnego wspierania największych miast jak dotychczas. Skorzystać ma prowincja. Co ma ten temat sądzą eksperci? Co jest najważniejsze w rozwoju polskich regionów i na co powinien zostać położony nacisk? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent: wierzę, że Śląsk będzie kolebką nowoczesnego i ekologicznego przemysłu

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2019 21:36
- Śląsk się odradza, staje się coraz piękniejszy i wierzę, że stanie się kolebką nowoczesnego, innowacyjnego i ekologicznego przemysłu - powiedział w poniedziałek w Świętochłowicach (woj. śląskie) prezydent Andrzej Duda. 
rozwiń zwiń