X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Jadwiga Emilewicz: "Przyjazne prawo" ma ograniczyć biurokrację

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 14:15
Mam nadzieję, że rząd przyjmie jutro pakiet "Przyjazne Prawo" - podkreśliła podczas briefingu w Toruniu minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Dodała, że będzie w nim m.in. tzw. prawo "żółtej kartki", czyli błędu na początku działalności.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock, tsyhun

- Przede mną spotkanie z przedsiębiorcami, które odbędzie się po to, żeby jeszcze raz zapytać, jak działa "Konstytucja biznesu". Będę pytała o to, czy z tych rozwiązań korzystają czy widzą ulgę w codziennej pracy i prowadzeniu działalności gospodarczej - powiedziała o celu swojej wizyty w Toruniu szefowa resortu przedsiębiorczości i technologii.

Poinformowała o zmianach, które rząd chce jeszcze wprowadzić przed końcem obecnej kadencji parlamentu. Wskazała, że we wtorek jednym z elementów obrad Rady Ministrów będzie pakiet "Przyjazne prawo".

- W nim będzie szereg rozwiązań ściągając obowiązki biurokratyczne. O dwóch z nich będę chciała dziś w Toruniu porozmawiać. Pierwszy to tzw. VAT portowy. Polskie porty są mało konkurencyjne i mało przyjazne dla polskich importerów. Ponad 30 procent towarów, które trafia na polski rynek z importu, trafia na niego nie przez porty w Gdańsku czy w Szczecinie, ale przez te niemieckie czy holenderskie. Jednym z powodów jest niedogodność związana z zasadami rozliczania VAT-u. Importerzy w Polsce muszą go płacić do 10 dni po wpłynięciu towarów do portu, gdy w innych krajach członkowskich UE płacą VAT w tym przypadku na zasadach ogólnych. W tym pakiecie takie ułatwienie dla importerów wprowadzamy - wskazała minister.

Minister przedsiębiorczości mówiła także o tzw. "prawie do żółtej kartki", czyli błędu. Przepis ma dotyczyć przedsiębiorców, którzy w pierwszych trzech latach działalności gospodarczej popełnią niewielki błąd. Będą oni mogli po skorygowaniu tego błędu uniknąć kar administracyjnych.

- Będzie po prostu przyznane prawo do błędu. Ważną zmianą będzie też uzupełnienie zapisów "Konstytucji biznesu", gdzie była ogólna zasada stanowienia przyjaznego prawa i rozstrzygania wątpliwości na korzyści przedsiębiorcy, a teraz te zapisy zostaną "skonsumowane" w szczegółowym rozwiązaniu - dodała.

Wyraziła przekonania, że ustawa zostanie we wtorek przyjęta przez Radę Ministrów i jeszcze w lipcu trafi pod obrady Sejmu. Poinformowała, że korzystając z wizyty w woj. kujawsko-pomorskim, odwiedziła innowacyjną firmę ALUFIRE w Łysomicach k. Torunia.

- Ona produkuje konstrukcje szklane, aluminiowe, wewnętrzne do biurowców, które spełniają najwyższe standardy przeciwpożarowe, ale i estetyczne. Można je znaleźć w wielu biurowcach w Polsce, ale i w 35 innych krajach. Przedsiębiorstwo to ma zamiar skorzystać z rozwiązań ustanawiających na terenie całego kraju strefę inwestycyjną - podkreśliła.

PAP, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak