X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Jadwiga Emilewicz: "Przyjazne prawo" ma ograniczyć biurokrację

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 14:15
Mam nadzieję, że rząd przyjmie jutro pakiet "Przyjazne Prawo" - podkreśliła podczas briefingu w Toruniu minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Dodała, że będzie w nim m.in. tzw. prawo "żółtej kartki", czyli błędu na początku działalności.
Prawdopodobnie we wtorek 09 07, rząd przyjmie pakiet Przyjazne Prawo.
Prawdopodobnie we wtorek 09 07, rząd przyjmie pakiet "Przyjazne Prawo".Foto: shutterstock, tsyhun

- Przede mną spotkanie z przedsiębiorcami, które odbędzie się po to, żeby jeszcze raz zapytać, jak działa "Konstytucja biznesu". Będę pytała o to, czy z tych rozwiązań korzystają czy widzą ulgę w codziennej pracy i prowadzeniu działalności gospodarczej - powiedziała o celu swojej wizyty w Toruniu szefowa resortu przedsiębiorczości i technologii.

Poinformowała o zmianach, które rząd chce jeszcze wprowadzić przed końcem obecnej kadencji parlamentu. Wskazała, że we wtorek jednym z elementów obrad Rady Ministrów będzie pakiet "Przyjazne prawo".

- W nim będzie szereg rozwiązań ściągając obowiązki biurokratyczne. O dwóch z nich będę chciała dziś w Toruniu porozmawiać. Pierwszy to tzw. VAT portowy. Polskie porty są mało konkurencyjne i mało przyjazne dla polskich importerów. Ponad 30 procent towarów, które trafia na polski rynek z importu, trafia na niego nie przez porty w Gdańsku czy w Szczecinie, ale przez te niemieckie czy holenderskie. Jednym z powodów jest niedogodność związana z zasadami rozliczania VAT-u. Importerzy w Polsce muszą go płacić do 10 dni po wpłynięciu towarów do portu, gdy w innych krajach członkowskich UE płacą VAT w tym przypadku na zasadach ogólnych. W tym pakiecie takie ułatwienie dla importerów wprowadzamy - wskazała minister.

Minister przedsiębiorczości mówiła także o tzw. "prawie do żółtej kartki", czyli błędu. Przepis ma dotyczyć przedsiębiorców, którzy w pierwszych trzech latach działalności gospodarczej popełnią niewielki błąd. Będą oni mogli po skorygowaniu tego błędu uniknąć kar administracyjnych.

- Będzie po prostu przyznane prawo do błędu. Ważną zmianą będzie też uzupełnienie zapisów "Konstytucji biznesu", gdzie była ogólna zasada stanowienia przyjaznego prawa i rozstrzygania wątpliwości na korzyści przedsiębiorcy, a teraz te zapisy zostaną "skonsumowane" w szczegółowym rozwiązaniu - dodała.

Wyraziła przekonania, że ustawa zostanie we wtorek przyjęta przez Radę Ministrów i jeszcze w lipcu trafi pod obrady Sejmu. Poinformowała, że korzystając z wizyty w woj. kujawsko-pomorskim, odwiedziła innowacyjną firmę ALUFIRE w Łysomicach k. Torunia.

- Ona produkuje konstrukcje szklane, aluminiowe, wewnętrzne do biurowców, które spełniają najwyższe standardy przeciwpożarowe, ale i estetyczne. Można je znaleźć w wielu biurowcach w Polsce, ale i w 35 innych krajach. Przedsiębiorstwo to ma zamiar skorzystać z rozwiązań ustanawiających na terenie całego kraju strefę inwestycyjną - podkreśliła.

PAP, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak