X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Jadwiga Emilewicz: prosumentami także wspólnoty mieszkaniowe

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2019 15:10
Chcemy rozszerzać możliwość uzyskania statusu prosumenta także na wspólnoty mieszkaniowe - zadeklarowała minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Dodała, że mogłoby się to stać w przyszłej kadencji rządu.
Audio
  • Status prosumentów energii będzie po wyborach przysługiwać kolejnym grupom - poinformowała minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: shutterstock

- Chcemy rozszerzać możliwość uzyskania statusu prosumenta dla wszystkich Polaków, co da możliwość zaopatrywania się m.in. w tani prąd (...) Choć to będą plany na przyszłą kadencję, możliwość dostarczenia takiego statusu dla wspólnot mieszkaniowych - powiedziała minister na konferencji prasowej.

Przypomniała, że obecnie prosumentami, czyli jednoczesnymi producentami i konsumentami energii elektrycznej mogą być odbiorcy indywidualni, sektor małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) oraz jednostki samorządu terytorialnego (JST).

Szefowa MPiT poinformowała ponadto, że jesienią ma ruszyć jedna z największych instalacji fotowoltaicznych w Warszawie. Będzie ona umiejscowiona na dachu siedziby resortu przedsiębiorczości i technologii. Dostarczać będzie ok. 8 proc. zapotrzebowania na energię w budynku. Oszczędności z tego tytułu mają wynieść ok. 100 tys. zł rocznie. 

IAR/PAP, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Smog: Polacy świadomi zagrożeń, ale ekogroszek nadal najpopularniejszy

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2019 10:40
Dwie trzecie ankietowanych nabywców opału deklaruje poparcie dla wprowadzenia przez samorządy zakazu ogrzewania domów i mieszkań za pomocą paliw stałych. Większość z nich uważa jednak, że powinno to wiązać się ze sfinansowaniem - w całości lub w części - kosztów wymiany pieców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rządy Pieniądza": jak pogodzić bezpieczeństwo energetyczne z wymaganiami ekologii?

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2019 13:05
Gośćmi "Rządów Pieniądza" - popołudniowej audycji w Polskim Radiu 24 byli Andrzej Kensbok, wiceprezes zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu oraz Marcin Roszkowski prezes Instytutu Jagiellońskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rząd promuje energetykę prosumencką

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2019 11:51
Program "Mój prąd" jest odpowiedzią na wymogi polityki klimatycznej UE, porozumienia paryskiego oraz jest wypełnieniem zobowiązań z COP w Katowicach
rozwiń zwiń