X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Eksperci: kluczowe będzie zachęcenie prywatnych firm do inwestowania

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2019 14:15
W Pakiecie dla Przedsiębiorców, który przedstawił premier Mateusz Morawiecki, znalazły się propozycje 9-proc. podatku CIT do dwóch milionów euro przychodów, prostego PIT - ryczałt do dwóch milionów euro, miliarda złotych na bezpośrednie wsparcie inwestorów oraz ulgi w płatności ZUS dla małych firm, która średnio wyniesie 500 zł.
Audio
  • Eksperci komentowali w radiowej Jedynce nowe propozycje rządu dla przedsiębiorców. (Tomasz Matusiak)
Premier Mateusz Morawiecki.
Premier Mateusz Morawiecki.Foto: Twitter/Prawo i Sprawiedliwość

Założenia paktu dla przedsiębiorców poznaliśmy w minioną sobotę. Propozycje szefa rządu komentowali w radiowej Jedynce zaproszeni eksperci.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
PiS katowiece morawiecki PAP-1200.jpg
Karol Gac: "Pakiet dla przedsiębiorców" to krok w dobrą stronę

Zachęty dla sektora prywatnego

 - Ulga przy składkach na ZUS jest trafionym pomysłem. Skorzystają na tym mali przedsiębiorcy, którzy często mają problem z jej opłacaniem - komentował Artur Bartoszewicz ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego - Piotr Arak, pozytywnie ocenia zwłaszcza propozycję  9-proc. CIT-u oraz wsparcia dla inwestorów. Jak dodał, w kolejnych latach dla Polski kluczowe będzie zachęcenie sektora prywatnego do inwestowania pieniędzy. Ekspert liczy, że niebawem sektor prywatny stanie się bardziej konkurencyjny dzięki wprowadzaniu innowacji.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] ZUS od dochodu dla mniejszych firm, ryczałt dla wszystkich – i wszystko jasne

Główny Ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich, Łukasz Kozłowski uważa, że każdy rodzaj wsparcia jest pożądany przez przedsiębiorców. Jego zdaniem  proponowany przez rząd miliard zł. jest dobrą wiadomością.

Nowe przepisy jeszcze w tym roku

Z proponowanej przez premiera ulgi przy składkach na ZUS ma skorzystać 270 tys. właścicieli firm w Polsce.

W wywiadzie, który ukazał się dziś w Rzeczpospolitej, premier Mateusz Morawiecki mówił o jak najszybszym wprowadzeniu 500+ dla przedsiębiorców.

- Chcemy, żeby terminy były jak najkorzystniejsze dla małych przedsiębiorców, żeby zasady obowiązywały jak najszybciej, czyli już od początku przyszłego roku. Chcemy uchwalić stosowne przepisy w październiku lub listopadzie - powiedział szef rządu.

Tomasz Matusiak, akg

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak